1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. İşte 'Akil Adamlar'
İşte 'Akil Adamlar'

İşte 'Akil Adamlar'

Çözüm sürecinde rol alacak 'Akil İnsanlar Komisyonu'nda yer alması beklenen isimler belli oldu:

A+A-

Başbakanlık'ta Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Yardımcıları Beşir Atalay ve Bekir Bozdağ, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ve MİT Müşteşarı Hakan Fidan bir araya geldi. Toplantıda, çözüm sürecinde rol alacak olan ve önceden belirlenen isimler telefonla aranarak oluşturulacak komisyonda yer alıp almacakları soruldu.

Ankara kulislerine yansıyan ancak kesinleşmeyen bilgilere göre 7'şer kişiden oluşan 7 komisyon içinde yer almayı kabul eden isimler şöyle:
Murat Belge, Hayrettin Karaman, Yılmaz Ensaroğlu, Hüseyin Yayman, Yılmaz Erdoğan, Oral Çalışlar, Doğu Ergil, İzzettin Doğan, Fehmi Koru, Hilal Kaplan, Nihal Bengisu Karaca, Ahmet Taşgetiren, Kadir İnanır, Lale Mansur.
Komisyonda yer alması istenilen gazeteci-yazar Taha Akyol ve sanatçı Sezen Aksu'nun bu teklifi kabul etmediği de gelen haberler arasında. Aksu'nun teklifi sağlık sorunlarını gerekçe gösterek kabul etmediği öğrenildi.
 
"Akil insanlar"la ilk toplantı perşembe

 Başbakan Erdoğan çözüm sürecinde önemli rol alacak "akil insanları" tespit ettiklerini açıklamış, "Bu heyetle Perşembe akşamı bir araya gelerek, istişarelerimizi yapacağız'' demişti

HABERE YORUM KAT