1. HABERLER

  2. SPOR

  3. İstasyon Meydanı değil, 5 HAZİRAN MEYDANI
İstasyon Meydanı değil, 5 HAZİRAN MEYDANI

İstasyon Meydanı değil, 5 HAZİRAN MEYDANI

DİYARİNSESİ.ORG ÖZEL İÇERİK -Diyarbakırspor Azrailler Grubu, daha önce üstlendiği bir çok sosyal sorumluk gibi, çok anlamlı bir harekete daha imza attı.

A+A-

5 Haziran 2015 tarihinde Diyarbakır İstasyon meydanında HDP Mitinginde patlatılan bombalar sonucu 5 kişi hayatını kaybetmiş, 423 kişi ise çeşitli şekilde yaralanmış, bazı yurttaşlarımızın bacaklarını kaybetmesine yol açmıştı.

AZRAİLLER YİNE SOSYAL SORUMLULUK ÜSTLENDİ

İşte o meydana bugün giden Azrailler Grubu, bu meydanın bundan böyle 5 Haziran Meydanı olarak anılması için yanlarında getirdikleri üstünde "Burası 5 Haziran Meydanıdır" yazılı tabelayı meydana çaktılar. Azrailler Gurbu Başkanı Ramazan Tugay yaptığı açıklamada, bir spor kulübü taraftarı olsakta, sonuça bu kentte yaşayan insanlarız. Burası Amed kalesidir, burası Güneşin doğduğu, özgürlüklerin ateşinin yakıldığı yerdir. Bu meydan bundan böyle 5 Haziran Meydanıdır. Asla ve asla burada olanları unutmayacağız, burada patlatılan bombalar, yürekleri yaralarken kentteki özgürlük ateşine benzin dökmüştür. Artık yurttaşlarımız çok daha kenetlenmiş bir duruma geldiler. Burada patlatılan bombalar sonucu 5 yurttaşımız hayatını kaybetti, buradan belediyelerimize sesleniyoruz, o kişiler özgürlük yolunda şehit olmuşlardır. Ayrıca bacaklarını kaybeden, çeşitlik şekilde yaralanan yurttaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi yolluyoruz. O günden beri uyku uyuyamayan insanlarımız var. Ben şahsım ve diğer arkadaşlarımız bizzat hastanelere tek tek yaralı taşıdık. 

5 HAZİRAN MEYDANI

İstasyon meydanı isminin her zaman hatırlarımıza kazınması için bundan böyle biz bu meydanı 5 Haziran meydanı olarak anacağız. Her 5 haziranda burada toplanıp onları untumadığımızı her zaman yaşattığımızı göstereceğiz. Hayatını kaybedenlerinde isimelrini yaşatılması için belediyelerin çşitli cadde ve sokaklara bu isimleri vermelerini istiyoruz." dedi.

2015-06-16_224058.jpg2015-06-16_224114.jpg2015-06-16_224043.jpg

img-20150616-wa0003.jpg

HABERE YORUM KAT

1 Yorum
    İlgili Haberler