1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. İstanbul'dan Diyarbakır'a bisikletle yolculuk
İstanbul'dan Diyarbakır'a bisikletle yolculuk

İstanbul'dan Diyarbakır'a bisikletle yolculuk

Sağlıklı yaşama dikkat çekmek için 05 Mayıs'da bisikletiyle İstanbul'dan yola çıkan ve 25 Haziran'da Diyarbakır'da olacak olan Gezegen Cemal,Türkiye'nin en sağlıklı kenti Denizli'ye gelerek belediyeyi ziyaret etti.

A+A-
Sağlıklı çevre ve sağlıklı yaşama dikkat çekmek için 05 Mayıs'ta bisikletiyle İstanbul'dan yola çıkan ve 25 Haziran'da Diyarbakır'da olacak olan Cemal Azmi (41) (Namı diğer Baş Kaptan Gezegen Cemal), Türkiye'nin en sağlıklı kenti Denizli'ye gelerek Denizli Belediyesi'ni ziyaret etti.
Denizli Belediye Başkan Yardımcısı Şamil Çınar, Gezegen Cemal'i kabul ederek bir süre görüştü. 
Başkan Yardımcısı Çınar, sağlıklı çevre ve sağlıklı yaşama dikkat çekmenin en doğru adresinin Denizli olduğunu ifade ederek, “Türkiye'nin en sağlıklı şehrindesiniz. Denizlimiz, farklı yıllarda çeşitli ödüller aldı. Türkiye'nin en sağlıklı kenti, en çevreci kenti ve en temiz kenti ödülleri Denizlimize aittir. Siz de çevre ve sağlık konusuna dikkat çekmek adına bisikletle uzun bir yolculuğa çıkmışsınız. Sizi Denizli'de görmekten son derece mutluyuz. Belediyemiz tüm projelerinde çevre, sağlık ve temizlik konularını ön planda tutmaktadır. Olmazsa olmazlarımız arasında çevre ve sağlık gelmektedir. Belediye olarak bisiklet turunuza biz de destekliyoruz” dedi.
Gezegen Cemal de Türkiye Yeşilay Cemiyeti ana sponsorluğunda İstanbul'dan Diyarbakır'a 22 vilayeti kapsayan 'Sağlıklı Çevre Sağlıklı Yaşam' ve 'Sağlıklı Gelecek Sağlıklı Nesil' projesine destek için bisikletiyle yollara çıktığını kaydederek, “Gittiğimiz her ilde vali ve belediye başkanlarımızı ziyaret edip kamuoyunun dikkatini sağlık ve çevreye çekmek istiyorum. İstanbul'dan 05 Mayıs'ta yola çıktım. 25 Haziran'da Diyarbakır'da olacağım. Şu an 9. il Denizli'deyim. Türkiye'nin en temiz, en sağlıklı ve en çevreci ilinde bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Tam benim istediğim gibi bir şehir. Hayatımın kalan bölümünü burada geçirebilirim. Bu vesileyle belediye Başkanımız Osman Zolan'a da bu şehir için teşekkür ediyor, saygı ve selamlarımı iletiyorum” dedi.
Gezegen Cemal; sigara, alkol ve internet bağımlılığıyla mücadele etmek için 2011'de 70 günde 34 vilayeti gezerek İstanbul'dan Kars'a bisikletiyle gitmiş, 2012'deki bir başka turunda ise yine bisikletiyle İstanbul'dan Van'a 20 vilayet gezerek 40 günde gitmişti.
Gezegen Cemal, bu yıl ise İstanbul'dan Diyarbakır'a Türkiye Final Turu'nu gerçekleştiriyor

HABERE YORUM KAT