1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. İstanbul'da kar yağışı başladı
İstanbul'da kar yağışı başladı

İstanbul'da kar yağışı başladı

Başakşehir, Hadımköy, Esenyurt, Yeşiyköy’de kar yağışı başladı. İlerleyen saatlerde kar yağışının yoğunlaşarak İstanbul genelinde etkili olması bekleniyor.

A+A-

Kar İstanbul'a Edirne tarafından giriş yaptı.  Başakşehir,  Hadımköy, Esenyurt, Yeşiyköy’de kar yağışı başladı.  Kar, sadece Pazartesi günü değil  Salı günü de etkili olacak
 
KAR SADECE İSTANBUL’DA ETKİLİ OLMAYACAK! BU İLLERE DİKKAT
 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada pazartesi günü İstanbul, Ankara, Kocaeli, Bolu, Çanakkale dahil yurdun kuzeybatı kesimlerinde yer yer yoğun kar yağışının beklendiği belirtildi. Kar kalınlığının bazı yerlerde 20 cm ve üzeri şeklinde olmasının tahmin edildiği bildirilen açıklamada buzlanma, don olayı ve ulaşımda aksamalar oluşması muhtemel risklere karşı uyarı yapıldı.
 
Meteoroloji’nin açıklaması şöyle:
 
“Ülkemizin batı kesimlerinde devam eden sağanak yağmurun akşam saatlerinden sonra etkisini artırarak kar yağışına dönmesi ve yarın Marmara’nın güney ve doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bilecik, Bursa, Balıkesir ve Çanakkale ), İç Anadolu’nun kuzeybatısı (Ankara, Eskişehir ve Çankırı), Kütahya, Afyonkarahisar, Zonguldak, Bartın, Düzce, Bolu, Karabük ve Kastamonu çevrelerinde kuvvetli (5-20 cm), yer yer yoğun kar yağışı (20 cm ve üzeri) şeklinde olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir”

 

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler