1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. İspanyol lezzetleri Dicle Üniversitesi'nde
İspanyol lezzetleri Dicle Üniversitesi'nde

İspanyol lezzetleri Dicle Üniversitesi'nde

DİYARBAKIR - Avrupa Birliği tarafından finanse edilen 'Akdeniz Mutfağını Keşfetmeye Hazırız' başlıklı proje katılımcıları Dicle Üniversitesi'nde İspanyol yemeklerinden örnekler sergiledi.

A+A-
Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Türkiye Ulusal Ajansı) koordinatörlüğünde Diyarbakır Meslek Yüksekokulu tarafından Diyarbakır Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi, Sur Halk Eğitim Merkezi, MEKSA Vakfı ve Yenilikçi Adımlar Derneği ortaklığı ile yürütülen 'Akdeniz Mutfağını Keşfetmeye Hazırız!'(2013-1-TR1-LEO01-51042) başlıklı proje katılımcıları Dicle Üniversitesi'nde İspanyol yemeklerinden örnekler sergiledi.
 
Proje kapsamında İspanya'da öğrendikleri yemeklerden bir seçki hazırlayan genç aşçıların yüksekokul mutfağında hazırladıkları tortillalar, trucha a la navara, gazpacho andaluz, fondue de puerro y rape, midye, elma tatlısı ve beşamel soslu croquetas de pollo gibi farklı lezzetler katılımcılara ve öğrencilere farklı bir deneyim yaşattı.
 
Sergilenen yemeklerin tadına bakan başta Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Davut Karaaslan olmak üzere aşçılık programı öğretim elemanları ve diğer öğretim elemanları ile birlikte öğrenciler de böyle etkinlikleri görmekten memnun olduklarını belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti.
 
Proje yürütücüsü İsmail Keskin de 'Akdeniz Mutfağını Keşfetmeye Hazırız' projesi kapsamında öğrenilen yemeklerden seçme tariflerin proje internet adresinden paylaşılacağını ve kolay yapılabilecek bu yemeklerle herkesin Akdeniz mutfağının farklı lezzetlerini tadabileceği müjdesini verdi.
 
(YRT-MO-Y)

HABERE YORUM KAT