1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. İslami STK’lar Şeyh Sait Meydanı’nda toplanacak
İslami STK’lar Şeyh Sait Meydanı’nda toplanacak

İslami STK’lar Şeyh Sait Meydanı’nda toplanacak

Diyarbakır’daki İslami Sivil Toplum Kuruluşları, Şeyh Sait’i ölüm yıldönümünde anmak ve Mısır’daki idam kararlarına tepki göstermek amacıyla 28 Haziran Pazar günü Şeyh Sait Meydanı’nda bir araya gelecekleri belirtildi.

A+A-

Diyarbakır’da faaliyet yürüten İslami Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, iftar yemeğinde buluşu.İftar  yemeğine Sivil Toplum Kuruluşları  temsilcilerinin yanı sıra Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) ve Saadet Partisi’nden yetkililer de katıldı.


Yemek sonrası kısa bir açıklama yapan Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Diyarbakır İl Temsilcisi Yunus Memiş, Müslümanların birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmelerinin önemine değindi.


Memiş, Diyarbakır’daki İslami Sivil Toplum Kuruluşları olarak Şeyh Sait’i ölüm yıldönümünde anmak ve Mısır’daki idam kararlarına tepki göstermek amacıyla bir araya geleceklerini söyledi..


İslami STK’lar Şeyh Sait Meydanı’nda toplanacak


28 Haziran 2015 tarihinde Şeyh Sait Meydanı’nda toplanacakları bilgisini veren Memiş, “Şeyh Sait’i ölüm yıldönümünde anmak ve Mısır’daki idam kararlarına tepki göstermek amacıyla Pazar günü teravih namazında Şeyh Sait Meydanı’nda toplanacağız.” dedi.


“Aytaç Baran kardeşimizin davasını devam ettireceğiz”


Yeni İhya Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Yeni İhya-Der) Başkanı Aytaç Baran’ın suikasta uğramasına da değinen   Memiş, “Yeni İhya-Der Başkanı Aytaç Baran kardeşimiz geçtiğimiz günlerde uğradığı saldırı sonucu katledildi. Allah şehadetini kabul etsin. Bu nedenle saflarımızı sıkı tutarak, birbirimize kenetlenerek, kardeşimizin davasını devam ettireceğiz. Bu tür sorunların yaşanmaması için birlikte hareket etmeyi bilmeliyiz.” ifadelerini kullandı. (Hamza Adiyaman/Emrah Deniz-İLKHA)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler