1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. İşkur'dan Ticaret odasına ziyaret
İşkur'dan Ticaret odasına ziyaret

İşkur'dan Ticaret odasına ziyaret

Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Diyarbakır İl Müdürü Selahattin Bayram ile İŞKUR İş ve Meslek Danışmanı Faruk Alyamaç, Odamızı ziyaret ederek, çeşitli konularda bilgilendirmelerde bulundu.

A+A-

DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sayar, Genel Sekreter Mehmet Aslan ile birlikte konukları ağırlayarak, DTSO ile İŞKUR arasında işbirlikleri yapmak konusunda görüş alışverişinde bulundu.
Yönetim olarak özellikle istihdam konusunda duyarlı olduklarını belirten Sayar, 'Bulunduğumuz tüm toplantı ve görüşmelerde bu konuyu gündeme getiriyoruz.

İş Konseyi olarak ta gündemimizde olan bir konu. Ayrıca oda olarak, KOSGEB ve KGF temsilciliklerinin odamızda yer alması için çalışmalarımız var. İŞKUR ile de,  üyelerimizi bilgilendirici ve eğitici çalışmalarda birlikte çalışmak istiyoruz' şeklinde konuştu.

Kayıtlarında Diyarbakır'ın işsizlik rakamının 98 bin olduğunu söyleyen İŞKUR Diyarbakır İl Müdürü Selahattin Bayram ise, 'Asıl hedefimiz bu sayıyı aşağıya çekmek olmalıdır. Ankara'da İŞKUR kayıtlarında 20 bin işsiz var, Diyarbakır'da bunun 5 katı. DTSO ile işbirliği yapmak, üyelerinize, her sektöre ayrı olmak üzere, çalışmalarımızı tanıtmak istiyoruz. İşbaşı Eğitimi önemli bir destek, bunu anlatmak istiyoruz' dedi.

Çeşitli sektörlere eleman temini de sağladıklarını belirten Bayram, iş dünyası ile daha yakın ilişkide bulunarak sorunların çözümünde katkı sağlamak istediklerini sözlerine ekledi.

Daha sonra DTSO'da yapılacak bilgilendirme ve tanıtım seminerleri müzakere edildi.

HABERE YORUM KAT