1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. İSKEP İlerleme Raporu
İSKEP İlerleme Raporu

İSKEP İlerleme Raporu

Büyükşehir Belediyemiz ve 12 belediyenin Ağustos 2014'ten bu yana yürüttüğü İstihdam için Koordinasyon ve Eğitim Projesi'nin (İSKEP) ilerleme raporu yarın kamuoyuna açıklanacak.

A+A-
Avrupa Birliği ve Türkiye tarafından finanse edilen, Belediyemiz ve 12 belediye tarafından yürütülen, dezavantajlı bireylerin istihdamının artırılmasına yönelik uygulama modeli geliştirmeyi hedefleyen proje, uygulanmaya devam ediyor. Ağustos 2014'ten beri devam eden ve 23 ayda tamamlanması planlanan İstihdam için Koordinasyon ve Eğitim Projesi (İSKEP), Belediyemiz dışında Bursa, Kahramanmaraş, Kayseri, Şanlıurfa, Trabzon ve Van Büyükşehir Belediyeleri ile Kars Belediyesi, Ankara-Keçiören, Ankara-Altındağ, Mersin-Toroslar ve Bursa Yıldırım Belediyesi ile eş zamanlı olarak yürütülüyor.
 
9 aydır uygulanıyor
 
Engelli bireyler, aile içi şiddet mağduru kadınlar, eski hükümlüler, Roman vatandaşlar, gecekondu bölgelerinde yaşayan yoksul ve yoksullaşma riskiyle karşı karşıya kalan kişiler, çalışan çocukların aileleri ve madde bağımlılarının oluşturduğu dezavantajlı gruplardan Belediyemiz, çalışmalarını engelli bireyler, Roman vatandaşlar ve çalışan çocukların aileleri üzerine yapıyor.
 
Bu çerçeveyle projenin birinci sonuç alanı kapsamında her belediyede kurulması planlanan “Sosyal Hizmetler Destek ve İstihdam Rehberliği Birimi” önümüzdeki aylarda Belediyemiz de dâhil projeden faydalanan bütün belediyelerde kurulacak. Kurulan bu birim, buraya başvuruda bulunacak vatandaşların ihtiyaç duydukları tüm hizmetlere doğrudan yönlendirilebilecekleri bir merkez olarak görev yapacak. 23 ay içinde tamamlanması hedeflenen proje, 9 aydır yürütülüyor. Projenin ilerlemeyle ilgili raporunun açıklanacağı toplantıya, Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak'ta katılacak. Toplantı, yarın saat 11.00'da Liluz Otel'de yapılacak.
 
 
(Diyarinsesi.org BB)

HABERE YORUM KAT