1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. İskenderpaşalı Öğrenciler Kardeş Okullarını Ziyaret Etti
İskenderpaşalı Öğrenciler Kardeş Okullarını Ziyaret Etti

İskenderpaşalı Öğrenciler Kardeş Okullarını Ziyaret Etti

Diyarbakır Sur ilçesindeki İskenderpaşa İlkokulu kardeş okulları olan Kahramanmaraş Özel Kahramankent Koleji'ni ziyaret etti.

A+A-

İskenderpaşa İlkokulu idareci ve öğrencileri, Özel Kahramankent Okulları'nın daveti üzerine Kahramanmaraş'a gitti. Kahramankent Koleji idareci, öğretmen, öğrencileri ve velileri tarafından ağırlanan Diyarbakırlı öğrenciler şehrin tarihi ve turistik yerlerini gezdi.

İskenderpaşa İlkokulu Müdür Yardımcısı Abdurrahman Ateş, amaçlarının varoş olarak tabir edilen bir bölgede yetişen ve daha önce il dışına çıkmayan öğrencilerin başkaları tarafından da önemsendikleri ve değerli olduklarını hissettirmek olduğunu söyledi. Ateş, "Bu gezi sırasında başka bir yörenin kültürünü, örfünü, adetini ve yemeklerini daha da önemlisi Kahramanmaraş halkının sıcak,içten ve samimi konukseverliğine tanık oldular. Bu gezi öğrencilerimizin zihninde güzel bir hatıra olarak yer etti. Öğrenci velilerini de işin içine katarak karşılıklı gidiş-gelişler devam edecektir. Bundan dolayı Kahramankent Koleji yönetici, öğretmenleri, velileri ile Kahramanmaraş halkına yürekten teşekkür ediyorum." diye konuştu.

HABERE YORUM KAT