1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. İskenderpaşa İlkokulu'nun yıl sonu etkinliği
İskenderpaşa İlkokulu'nun yıl sonu etkinliği

İskenderpaşa İlkokulu'nun yıl sonu etkinliği

İskenderpaşa İlkokul öğrencileri tarafından yıl sonu etkinliği düzenlendi.

A+A-
Diyarbakır'da Cahit Sıtkı Tarancı Kültür Merkezi etkinlik salonunda düzenlenen yıl sonu etkinliğine 600'e yakın kişi katıldı. 350 kişilik salonu hınca hınç dolduran davetliler öğrencilerin düzenlediği etkinlikle adeta büyülendi.
 
Diyarbakır'ın en eski okullarından biri olan İskenderpaşa İlkokulu 7-11 yaş grubu öğrencileri yıl sonu etkinliği düzenledi. Etkinliğe AK Parti Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat, Sur İlçe Kaymakamı, Dr. Memduh Tura ve eşi, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yılmaz Yıldız, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali OK, Sur İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Aykanat ,AK Parti Yenişehir İlçe Başkanı Mürsel Kikizade, Avukat İşadamı Siraç Ensarioğlu, Programcı Müzisyen Barışcan, Zeytindalı Barış Platformu Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüzü Mikail Adıgüzel, Genç MÜSİAD Diyarbakır Şube Başkanı Mücahit Çimen, MÜSİAD Diyarbakır Şube Başkanı İsmail Özşanlı, öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldı.
 
 
Diyarbakır  Valisi Hüseyin Aksoy'un yoğunluktan dolayı katılamadığı programa kutlama mesajı gönderirken, programı büyük bir beğeniyle izlediğini ifade eden AK Parti Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat, tebrik ederek, kendisine plaket taktim etti. Bir güneş doğuyor diyerek başarılar dileyen Eronat, “Bu tür etkinlikler bizler için çok önem arz eder. Bu değerli minik öğrencilerimiz geleceğimizin nesilleri ve evlatlarımızdır” diye konuştu.
 
Etkinlikte ilkokul birinci sınıf öğrencileri İngilizce şarkıların yanı sıra 6 dilde şarkı söylerken, Kürtçe, Türkçe, Zazaca, Arapça, Ermenice şarkılar dinleyenler tarafından büyük bir beğeni kazandı. Bunun yanı sıra etkinlikte Ağustos Böceği  ile Karınca adlı oyunun Diyarbakır şivesiyle çok güzel bir sunumu yapıldı ayrıca ağaç sevgisini anlatan oyunlar oynandı çok dilli sesler korosu ile barış ve kardeşliğe dair türküler söylendi. 
 
 
İskender Paşa İlkokulu Müdürü Mustafa Bozkuş yaptığı konuşmasında eğitimin en vazgeçilmez hizmet olduğunu ve herşeyin insanı sevmekle başladığını dile getirerek, “Her zaman en iyi şekilde öğrencilere eğitim öğretim imkanı sunacağız” dedi. Davetliler Bozkuş'u dakikalarca ayakta alkışladı. 
 
Veliler geceden çok memnun ayrıldı.
 
    
(Diyarinsesi.org YA MY)

HABERE YORUM KAT