1. HABERLER

  2. SPOR

  3. İşitme Engelliler Turnuvası'nın finali yapıldı
İşitme Engelliler Turnuvası'nın finali yapıldı

İşitme Engelliler Turnuvası'nın finali yapıldı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği 2. İşitme Engelliler Futbol Turnuvası'nın finalinde dereceye girenler kupalarını alırken Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Metin Kılavuz çalışmayı dezavantajlı gruplara özgüven kazandırma çalışması olar

A+A-

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı'na bağlı Spor Müdürlüğü, Engelli Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediyespor Kulübü tarafından 14-18 Ekim tarihlerinde ortaklaşa düzenlenen 2. İşitme Engelliler Futbol Turnuvası final maçları ve kupa töreni ile sona erdi. Büyükşehir Belediyesi'ne ait Yeniköy Halı Saha'da oynanan maçta 8 işitme engelli takımın mücadele yürüttüğü turnuvada Yenişehirspor birinci olurken ikinciliği Bağlarspor, üçüncülüğü Diyarbakırspor elde etti. Dereceye girenlerin kupalarını Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Metin Kılavuz verdi. Kılavuz 2. İşitme Engelliler Futbol Turnuvası'nda emeği geçen herkesi ve özellikle de gönüllü çalışanları teşekkür etti.

Kılavuz sporun kendileri için bir sosyal sosyal sorumluluk projesi olduğunu belirterek “Spor demek kadın demektir, bîre demektir, çocuk demektir ve dezavantajlı gruplar demektir biz sporu bu şekilde ele alıyoruz” dedi. Dereceye girmenin önemli olmadığını belirten Kılavuz önemli olanın birlikte bir sportif faaliyet yürütmek olduğunu vurguladı. Kılavuz, “Bu tür organizasyonlar sayesinde dezavantajlı gruplar özgüven duygularını pekiştirerek kendilerine olan güvenlerini daha fazla kazanarak ve yapabilirliklerini artırmaktadırlar.Bunun için biz kulüp olarak da Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi olarak da bu tür organizasyonları her zaman önemseyip, destekleyeceğiz” diye konuştu.