1. HABERLER

  2. SPOR

  3. İşitme Engelli Mehmet Cesim şampiyon
İşitme Engelli Mehmet Cesim şampiyon

İşitme Engelli Mehmet Cesim şampiyon

Diyarbakır ‘lı İşitme Engelli Mehmet Cesim Güçlü, Türkiye Havalı Silahlar Şampiyonu olarak önemli bir başarıya imza attı.

A+A-

Diyarbakır ‘lı İşitme Engelli Mehmet Cesim Güçlü, Türkiye Havalı Silahlar Şampiyonu olarak önemli bir başarıya imza attı. Engelli atıcının bu başarısı kentte sevinçle karşılandı.

Türkiye işitme Engelliler Spor Federasyonu’nun Ankara' da ilk kez düzenlemiş olduğu Havalı Silahlar Türkiye Şampiyonası’nda Diyarbakır adına rekor çıktı. Engelli atıcı Mehmet Cesim Güçlü, büyük erkekler tüfek kategorisinde hem Türkiye rekoru kırdı, hem de şampiyon oldu. Güçlü’nün bu başarısı kentte sevinçle karşılandı. Hem engelliler adına hem de kent adına tarihi bir başarı olarak yorumlandı.

Atıcılık Federasyonu Diyarbakır Bölge Antrenörü Abdurrahman Akgün, Mehmet Cesim Güçlü’nün elde ettiği başarının Diyarbakır adına milat olduğunu söyledi. Akgün, “Federasyonun ilk kez bu kategoride düzenlediği şampiyonada sporcumuzun bu başarıyı elde etmesi Diyarbakır adına milattır. Mehmet Cesim Güçlü, daha büyük başarılara imza atabilecek yetenek ve kapasiteye sahiptir. Bu başarı engelli atıcılık camiası için de teşvik edici olacaktır” dedi.

HABERE YORUM KAT