1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. İŞİD Terör Örgütü Müdür?
İŞİD Terör Örgütü Müdür?

İŞİD Terör Örgütü Müdür?

7 Haziran'da yapılacak genel seçimlere Hüda-Par'ın desteğiyle bağımsız milletvekili adayı olarak hazırlanan Av. Zekeriya Yapıcıoğlu Perspektif'e konuk oldu.

A+A-
Tv21'de yayınlanan Taner Özbay'ın sunduğu programda 4 ana başlıktan oluşan seçim beyannamesini detaylı olarak anlatan Yapıcıoğlu ayrıca güncel politik gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.  
 
Seçilebilmesi için gereken oy sayısı hakkında da açıklamalarda bulunan Yapıcıoğlu, HDP'nin barajı aşmaması halinde Ak Partinin aldığı oy sayısının yüzde 9'u kadar, HDP'nin barajı aşması halinde ise Ak Parti ve HDP'nin aldığı oy sayısının toplamının yüzde 9'u kadar oy almaları gerektiğini söyledi.
 
İŞİD TERÖR ÖRGÜTÜ MÜDÜR?
 
Bir izleyicinin "Hüda-Par DAİŞ'e terör örgütü diyebiliyor mu?" şeklindeki sorusu üzerine konuşan Yapıcıoğlu "Bugüne kadar bize onlarca, yüzlerce kez saldırmış olan PKK’ye bile PKK diyoruz. Kendisini böyle isimlendirdiği için... Uyguladığı yöntemlerin neredeyse tamamı uluslararası tarifiyle terör tanımının içine girdiği halde... Niçin? Resmi ideolojinin, statükonun kullanmış olduğu kavramı kullanmamak adına... Biz İŞİD’in de pratiğinin doğru olmadığını, islami olmadığını, düşüncesinin de bize çok çok uzak olduğu defalarca deklere ettik. Fakat bunu duymak istemeyenler ısrarla bizi İŞİD’le bağlantıladılar. Hatta özdeşmiş gibi göstermeye çalışanlar da bunu çok iyi biliyorlar. İŞİD’in siyasi parti kurmak ve siyaset yöntemiyle birşeyler yapmaya çalışanları tekfir ettiğini de biliyoruz, bunu da defalarca söyledik. İŞİD bizi müslüman kabul etmiyor, biz müslüman olduğumuz için birileri bizi İŞİD diye itham ediyor. Bunda biz iyi niyet görmüyoruz. İşte İŞİD’e terör örgütü diyor musunuz? Biz PKK’ye de terör örgütü demedik, bir başkasına da... Biz terör tanımını bir tek kişi için kullanıyoruz, siyonist terör şebekesi diyoruz. Birilerinin devlet olarak tanımladığı İsrail’deki siyonist şebekeye biz terör örgütü diyoruz. Dünyanın en büyük terör örgütü de O’dur” dedi... Kaynak: tv21

HABERE YORUM KAT