1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. İşçi maaşlarına yüzde 12 zam
İşçi maaşlarına yüzde 12 zam

İşçi maaşlarına yüzde 12 zam

Yenişehir Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.

A+A-
İmzalanan TİS'e göre, TİS'e göre, işçi maaşlarına yüzde 12 oranında zam yapıldı.Yenişehir Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında bir süredir devam eden görüşmeler sonuçlandı. TİS'e göre, işçi maaşlarına yüzde 12 oranında zam yapıldı.
 
Ayrıca sözleşmede “Eşine şiddet uygulayan personelden maaşının yüzde 50'sinin eşine verilmesi” maddesi daha önce var olan yıllarda olduğu gibi sözleşmede yer aldı.
 
'12'nin üzerinde ek zam yaptık'
 
Belediyede düzenlenen törene Yenişehir Belediyesi eş başkanları Selim Kurbanoğlu ve Ülkü Baytaş, Belediye-İş Sendikası Diyarbakır Şube Başkanı Vezir Perişan katıldı. Törende konuşan Kurbanoğlu, sözleşmede yer alan maddelere ilişkin bilgi vererek, aile ve çocuk zammında esnek davrandıklarını belirterek, yüzde 12'nin üzerinde bir ek zam yaptıklarını ifade etti.
 
'Şiddet uygulayanın yarı maaşı eşine'
 
2009 yılından bu yana kadına yönelik pozitif yaklaşımın devam ettiğini söyleyen Kurbanoğlu, eşine ve çocuklarına şiddet uygulayan erkek personelin maaşının yüzde 50'sinin eşine ödendiğini vurguladı. Kurbanoğlu, bu maddenin teorikte kalmadığını, eşine şiddet uygulayan personeller hakkında bu uygulamanın yapıldığını ifade etti.
 
Eş Başkan Ülkü Baytaş ise, emeğin karşılığının rakamlarla ölçülemeyecek kadar değerli olduğunu, 20 yıllık bir emek birikimini belediye olarak ödemekten hem de bu toplu sözleşmeyi imzalamaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.  Konuşmaların ardından meclis salonunda taraflar arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.
Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT