1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. İşadamlarını haraca bağlayan Rambo yakalandı
İşadamlarını haraca bağlayan Rambo yakalandı

İşadamlarını haraca bağlayan Rambo yakalandı

Diyarbakır’da iş adamlarından haraç isteyen, PTT ve banka şubesi soyan, polise silahlı saldırıda bulunduğu gerekçesiyle aranan cezaevi firarisi “Rambo” lakaplı M.A. sonunda yakayı ele verdi...

A+A-

En az 10 suçtan aranan M.A, Bağlar ilçesinde  Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince  gözaltına alındı. 
 
M.A'nın cezaevinden firar ettiği, suç örgütü lideri olduğu, kimi iş  adamlarından zorla haraç aldığı, PTT ve bazı banka şubelerinden soygunların yanı  sıra gasp, hırsızlık olaylarına karıştığı, polise yönelik eylemlerde bulunduğu  öğrenildi. 
 
İKİ EL BOMBASI, BİR SİLAH
 
Üzerinde iki el bombası ve bir silah ele geçirilen M.A, emniyette  işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edilecek.
 
POLİS ÖZEL EKİP KURMUŞTU...
 
Diyarbakır’da işadamlarını ölümle tehdit edip para isteyen, banka ve PTT şubesi soymak, polise silahlı saldırıda bulunmak suçlarından aranan cezaevi firarisi Rambo lakaplı M.A. polis tarafından aranıyordu. 
 
Esnafı ve işadamlarını ölümle tehdit eden M.A. her seferinde kaçmayı başarmıştı. Bir işadamına tehdit mektubu göndererek bir milyon TL para isteyen M.A., işadamından ‘ölümle yaşam’ arasında tercih yapmasını istemişti. 
 
Polisle girdiği çatışmalarda bir memuru da kolundan yaralayan M.A.’nın yakalanması için özel ekip kurulmuştu.
 
M.A.'nın bir işadamına gönderdiği mektupta ise 1 milyon vermememesi halinde sevdiklerini vurmakla tehdit ettiği iddia ediliyordu. (DHA)

HABERE YORUM KAT