1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. İşadamı Halit Ersin: Bu kirli savaştan sadece bölge halkı zarar görüyor
İşadamı Halit Ersin: Bu kirli savaştan sadece bölge halkı zarar görüyor

İşadamı Halit Ersin: Bu kirli savaştan sadece bölge halkı zarar görüyor

Çözüm süreciyle birlikte sağlanan ve 2 yıl boyunca devam eden huzur ortamı 7 Haziran genel seçimlerinden sonra sona erdi.

A+A-

7 Haziran’dan bu yana devam eden çatışmalar ve olaylar Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ni adeta savaş alanına çevirirken iş çevreleri de bu durumdan dertli. 


Yaşanan çatışmalı sürecin ekonomiye en büyük darbe olduğunu dile getiren işadamları bir an önce tekrar huzur ortamının sağlanması gerektiğini savundu. Yaşanan savaşın kirli bir savaş olduğunu dile getiren Diyarbakırlı İşadamı Halit Ersin, bu kirli savaştan sadece bölge halkının zarar gördüğünü söyledi.  


Esnafın iflasın eşiğine geldiğini belirten Halit Ersin, “Yıllardır bölgemiz bir kirli savaş içerisinde yaşamaktadır. İnsanlarımız bölge halkı  zarar görmektedir. Savaşlar ekonomi ye en büyük bir darbedir,  hiç yoktan insanlarımız ölüyor analar ağlıyor, kardeşlerimiz dul kalıyor çocuklarımız yetim babasız kalıyor doğrusu  beni ve Tüm Türkiye’yi çok üzüyor yazık günah  esnafımız  iflasın eşiğine geldi yatırımlar durdu yuvalar yıkılıyor  bizler istemiyoruz bu kirli savaşı insanca yaşamak  varken savaşın anlamı ne” dedi.


Savaş olan hiç bir ülkenin kendisini doğrultamadığını da sözlerine ekleyen Ersin, “Her türlü yoksulluğu, açlığı, sefaletliği  perişanlığı yaşayanlar hala   savaş olan ülkeler kendilerini doğrultamamışlar  arkada acı hüzün keder dramlar bırakmışlar. Suriye, Irak savaştan dolayı ne hale geldi bu acımasız savaş insanları yuvalarından etti  arkada dram üzerine dramlar acılar bıraktılar. Yazık günah  kan üzerinde bu kirli savaşı yapanlar asla hiçbir zaman başarıyı bulamayacaklar. Dünyada ki, savaşların, ölümlerin  faydaları olmamıştır bilakis zararları olmuştur, artık göçler başladı ülkemiz  onlarca yıl geriye gitti  barış olsun kardeşlik olsun insanlık olsun kimse ölmesin” diye konuştu.


Tek temennilerinin bu savaş ortamının bir an önce son bulması olduğunu da belirten Ersin, “Onlarca insanın ölümü ve gözyaşı sürerek devam ederken, insanlar savaşları kanıksamış sadece bakıyorlar  ellerinden bir şey gelmiyor ,biran önce cenabi Allah bu savaşa son verdirsin tek temennimiz savaşların olmamasıdır barışın kardeşliğin sağlanmasıdır  insanlığın önde gitmesi acıların dramların son bulması bizleri sevindirecektir” diye konuştu.
 

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler