1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. İşadamı Günaydın’dan Kadınlar Günü Mesajı
İşadamı Günaydın’dan Kadınlar Günü Mesajı

İşadamı Günaydın’dan Kadınlar Günü Mesajı

Onur Ocakbaşı işletmecisi işadamı Vedat Günaydın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

A+A-

Günaydın mesajında, “Ülkemizin gelişmesinde ve ilerlemesinde büyük emekleri bulunan kadınlarımız, toplumsal ve ekonomik yaşamdaki gelişmelerin en temel öğesidir” dedi.
 
 
Kadınların, toplumumuzun yapısını güçlendirip, şekillendirerek, aile birliğinin en önemli unsuru olarak daima özverinin, sevginin kaynağı olduğunu mesajında dile getiren Günaydın, “Kurtuluş Savaşı’nda vatanımızın bağımsızlığı için erkeğiyle cepheden cepheye koşan Türk Kadını, Cumhuriyetimizin kurulmasıyla ve demokrasinin gelişmesiyle eğitimden sağlığa, yasama, yürütme ve yargıdan iş dünyasına kadar her alanda üstlendiği görevleri başarıyla yerine getirmiş, modern Türkiye’nin simgesi ve Cumhuriyetimizin en büyük teminatı olarak toplumsal yaşamda yerini almıştır. Toplumun temeli aile, ailenin temeli kadındır.

 

Ülkemizde kadınlar eğitim, ekonomi, siyaset ve toplumsal hayatın her alanında aktif rol almaktadır. Kuşakların yetişmesinde büyük rol üstlenen kadınlarımızı, üstün bilgi seviyesi ve kültürel değerlerine bağlı, ahlaklı bireyleri yetiştirmek için gösterdikleri özveriden dolayı kutlar, tüm kadınlarımızın "8 Mart Dünya Kadınlar Günü"nü kutlar, sağlık, başarı ve huzurlu günler dilerim” diye konuştu.
     
        

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler