1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. İşadamı Ergin: Ölümde olsa Cumhurbaşkanımızın yanındayız
İşadamı Ergin: Ölümde olsa Cumhurbaşkanımızın yanındayız

İşadamı Ergin: Ölümde olsa Cumhurbaşkanımızın yanındayız

Diyarbakır Kutu Ambalaj Fabrikası, Sur Özergin İnşaat Firmaları, Dicle Kolonyaları Yönetim Kurulu Başkanı iş adamı Süleyman Ergin, 15 Temmuz’da gerçekleştirilmek istenen FETÖ Terör Örgütü Darbe girişimine sert bir dille tepki göstererek, “Darbeyi püskürte

A+A-

Ergin mesajında şunları kaydetti; ''Bir ülkede malı canı ırzı-namusu güvende olup, mal mülk edinen, eğitim gören istediği gibi seyahat eden insanlar, bir ülkede ihtilal yapma yada darbeye kalkışıyor. Darbeci zihniyet halkını zorla esir edip silah çekiyorsa bu insanlar bu ülkeye ait insanlar olamaz.  
 
Olsa olsa vatan haini ırz ve insanlık düşmanlarıdır. Bu insanların cezasız kalmaması gerekir.'' Ergin, ''Bu duygu ve düşüncelerle yapılan haince darbe girişimde hayatlarını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyorum. Bizler devletimizin ve milletimizin yanındayız.  
 
 Demokrasiden yanayız. Asker, polis, sivil halk her kim olursa olsun ülkemizin insanlarının birbirine düşmemesi için tüm görüş ayrılıklarımızı bir kenara bırakarak demokrasimize ve ülkemize sahip çıkmalıyız'' diye konuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’a sonuna kadar destek verdiklerini ve sahip çıkacaklarını da sözlerine ekleyen Ergin, “Halkın iradesiyle seçilmiş meşru Cumhurbaşkanına, Hükümete ve Meclise karşı girişilen bu darbe teşebbüsünün karşısındayız. Diyarbakır iş dünyası olarak, bu girişimi şiddetle ve nefretle kınıyor, kesinlikle tanımıyoruz.  
 
 Milletin sırtına hançer vurmaya çalışan bu cuntacılara karşı, millet olarak gerekirse son nefesimize kadar mücadele edeceğiz. Milletimiz ile birlikte demokrasiye sahip çıktık. Bu millet Menderes’e sahip çıkamadı, Turgut Özal’a sahip çıkamadı, Necmettin Erbakan’a sahip çıkamadı ama bu millet demokrasiye ve Cumhurbaşkanımıza sahip çıkacak ve ölümde olsa Cumhurbaşkanımızın yanındayız” dedi. 

HABERE YORUM KAT