1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. İş-Kur'dan iş ve meslek seçimi konferansı
İş-Kur'dan iş ve meslek seçimi konferansı

İş-Kur'dan iş ve meslek seçimi konferansı

Diyarbakır'ın Çermik İlçesindeki Meslek Yüksekokulu öğrencilerine "İş Ve Meslek Seçiminin Önemi" konulu konferans verildi

A+A-

Diyarbakır Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü İş ve Meslek Danışmanları tarafından, Çermik Meslek Yüksekokulu Öğrencilerine "İş ve Meslek Seçiminin Önemi"konulu konferans verdi.

Çermik Meslek Yüksekokulu Konferans Salonunda düzenlenen konferansa Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. M. Halim Başkan, Yüksekokul Öğretim Elemanları ve öğrencileri ile Diyarbakır Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Şube Müdürü Uğur Kahraman, İş ve Meslek Danışmanları Engin Köseer ve Fatma Hazanay katıldı.

KÖSEER DİKKAT ÇEKTİ

Konferansa konuşmacı olarak katılan İŞKUR İş ve Meslek Danışmanı Engin Köseer, öğrencilere iş arama sürecinin nasıl işlediğinden, iş başvurularında kullanılan öz geçmişlerin hazırlanmasındaki kriterlere, iş görüşmesine giderken nelere dikkat edilmesi gerektiğine kadar birçok konuda bilgiler verdi.

İMAJ VE BEDEN DİLİ YABANCI DİLDEN DAHA ÖNEMLİ

İşe alınma öncesi önemli bir eşik olan mülakat sürecini ve çeşitlerini değerlendiren Köseer, imaj ve beden dilinin yabancı dilden daha önemli olduğunu vurgulayarak, işverenin eleman alımı yaparken çalışan adayları için hazırlanmış olduğu şaşırtmalı soruların nasıl atlatılacağı konusunda da ipuçları verdi.

Konferansa katılan öğrenciler; "Eğitim semineri çok verimli oldu, konunun ne kadar önemli olduğunu anladık, İŞKUR tarafından düzenlenecek konferansa mutlaka katılacağız, bu çalışmalar bizler için bir fırsat. Benzer etkinliklerin tekrar düzenlemesini isteriz" diyerek düşüncelerini ifade ettiler. 

HABERE YORUM KAT