1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. İş-Kur'a başvuru yapanların isim listeleri asıldı
İş-Kur'a başvuru yapanların isim listeleri asıldı

İş-Kur'a başvuru yapanların isim listeleri asıldı

DİYARBAKIR- Türkiye İş Kurumu'na (İş-Kur) iş başvurusu yapan kişilerin isim listeleri Silvan Hükümet Konağı girişindeki ilan panosuna asıldı.

A+A-
Silvan'da Toplum Yararına Çalışma Projesi kapsamında Milli Eğitim Müdürlülüğü ile kamu kurum ve kuruluşlarında 9 ay istihdam edilecek kişilerin isimleri açıklandı.
 
Silvan Kaymakamlığı toplantı salonunda alınan kayıtların ardından iş başvurusu yapanların isim listeleri asıldı. Silvan Cami Mahallesi'ndeki Hükümet Konağı kapısındaki ilan panosuna gelen çok sayıda vatandaş 187 kişilik duvara asılan bulunan listelerde ismini aradı. Vatandaşlar, ilçede tarla işlerinin yavaş yavaş bitmeye başladığını, önümüzdeki günlerde kış ayları ile birlikte işsizlik döneminin başladığını, geçici de olsa çalışmak istediklerini söyledi.
 
İş başvurusu yapan 187 kişiden 150'si Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde bulunan çeşitli okullarda çalıştırılırken, 37 kişiye ise Silvan Kaymakamlığı bünyesinde bulunan kamu kurum ve kuruluşlarında görev verileceği öğrenildi. Başvuru yapıp ancak ismi listede çıkmayan vatandaşlar ise duruma tepki gösterdi.
 
İsmini açıklamak istemeyen bir vatandaş, daha önce İş-Kur bünyesinde çalışan bir çok kişi kendi yerine eşinin ismini yazdığını iddia ederek haksızlık yapıldığını illeri sürmesiyle konu ile ilgili suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.
 
(İHY-YRT-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT