1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. İş-Kur hem maaşı, hem de sigortayı karşılayacak
İş-Kur hem maaşı, hem de sigortayı karşılayacak

İş-Kur hem maaşı, hem de sigortayı karşılayacak

DİYARBAKIR - Türkiye İş Kurumu (İş-Kur) Diyarbakır İl Müdürü Selahattin Bayram, işbaşı eğitim programı kapsamında işverenlerin alacakları işçinin hem sigortasını hem de maaşını kendilerinin karşıladığını söyledi.

A+A-
İş-Kur Diyarbakır İl Müdürü Selahattin Bayram İHA muhabirine yaptığı açıklamada, işsizliğe karşı çalışmalarının sürdüğünü kaydetti. Kurum olarak istihdam çalışmalarına 2013 yılında hız verdiklerini dile getiren Bayram, “Bütün meslek gruplarını iş başı eğitim programına dahil olması için çağrıda bulunuyorum. İki sigortalısı olan işyerinin bu eğitim programından faydalanmasını istiyorum. Biz işçinin hem sigortasını hem de maaşını veriyoruz. Göreve başladığımdan bu yana işbaşı eğitim programı kapsamında 150 dosyayı sonuçlandırdık. Yeni müracaatlarla birlikte bekleyen dosyalarınız var ve onlar da en fazla 10 gün içerisinde sonuçlandırıyoruz” şeklinde konuştu.
Bayram, 2013 yılında kurum olarak görevlerini laiğiyle yaptıklarını belirterek, “Aralık ayında 4 bin kişiyi işe aldık. 2014 yılında yapacağımız çalışmalarla bu sayıyı daha da artıracağız” dedi.
(SK-YRT-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT