1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. İş kadınları doyasıya eğlendi
İş kadınları doyasıya eğlendi

İş kadınları doyasıya eğlendi

Doğu ve Güneydoğu İş Kadınları Derneği (DOGÜNKAD) tarafından Diyarbakır'da iş kadınlarına yönelik bir gece düzenlendi.

A+A-

Diyarbakır'da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlamalarının ardından Doğu ve Güneydoğu İş Kadınları Derneği'nce (DOGÜNKAD) Diyarbakır'lı iş kadınlarına yönelik bir gece düzenlendi.

Dedeman oteldeki gecede Mahalli sanatçılarında katıldığı gecede iş kadınları doyasıya eğlendiler.
Mahalli sanatçıların sahne aldığı ve çiğ köfteli sıra gecesinin düzenlendiği gecede kadınlar kendi aralarında kına gecesi de düzenledi.

KADINLAR 8 MART İŞ BIRAKACAK

Gecede bir açıklama yapan Doğu ve Güneydoğu İş Kadınları Derneği Başkanı Nevin İl,İlki bu yıl organize sanayisinde başlayan çalışan kadınların saat 10 ile 12 arası iş bırakmasının bundan böyle her yıl devam edeceğini açıkladı.

DOGÜNKAD Başkanı Nevin İl,Diyarbakır'da iş kadınlarının önemli hedeflerinden biri olan, kadın girişimcilerin ihracat pazar payını artırmak ve dış dünyaya açılması içinde bölgede sınır ticaretinin artmasına yönelik çalışmaları uluslararası planda da sürdürdüklerini belirterek" Türkiye'de ve Bölgemizde devam eden barış ve huzur ortamının yaratılmasını önemli buluyoruz. Bu bağlamda başlatılan barış ve çözüm yolunda atılan adımları da destekliyoruz. Şiddetin kadınlar, çocuklar ve aslında erkeklerin de dünyasında büyük bir tahribat yarattığının bilinciyle Kadına yönelik şiddeti hayatımızın hiçbir kesitinde görmek istemiyoruz ve bunun karşısında duracağız"şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT