1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. İş garantili host ve hosteslik kursu Diyarbakır'da açıldı
İş garantili host ve hosteslik kursu Diyarbakır'da açıldı

İş garantili host ve hosteslik kursu Diyarbakır'da açıldı

Host ve hosteslik kursu, yüzde 70 iş garantisi ile Diyarbakır'da

A+A-

Türk hava Kurumu Üniversitesi, İK grup güvencesinde ülkemiz genelinde istihdamı planlanan elli bin host ve hostes alımı için Diyarbakır Elit İngilizce Okulu Diyarbakır çözüm merkezi kapsamında kurs kayıtlarına başlandığı belirtildi. % 70 iş garantili gerçekleştirilecek olan host ve hosteslik kursuna, Diyarbakır'dan büyük ilgi olduğu kaydedildi.

D.BAKIR- Ülkemiz genelinde istihdam edilmesi planlanan elli bin host ve hosteslik kursu'na Diyarbakır'dan büyük ilgi olduğu var. % 70 iş garantili olan kursun Türk Hava Kurumu – İK Grup ve Diyarbakır Özel Elit İngilizce kursu çözüm noktası iş birliği ile gerçekleştirileceği belirtildi.
Son 10 yılda havacılık sektöründe yaşanan hızlı gelişmeye paralel olarak, host ve hostes ihtiyacının da arttığı bu amaçla ülkemiz genelinde havada ve karada istihdam edilmek üzere elli bin host ve hostes istihdam edileceği planlanması yapıldığı belirtildi.
Türk Hava Kurumu (THK) Üniversitesi, İK grup ve Diyarbakır temsilcisi Elit İngilizce okulu iş birliği ile gerçekleştirilen İngilizce ve Host & hosteslik kursu sonrasında başarılı olacak kursiyerlere THK ve diğer bütün özel hava yolu firmalarında istihdam edilmek üzere host ve hostes alınacağı kaydedildi. Host ve hosteslik kursunun 4 ay boyunca B1 Seviyesinde İngilizce, Hosteslik kursunun seksen saat online, yirmi saat örgün eğitimi içerdiği ve gündüz çalışanlara, ayrıca gece eğitimi verileceği ifade edildi.
Konuyla ilgili olarak Bir Açıklama yapan Diyarbakır Özel Elit Eğitim Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Hayri Yağmur, yüzde 70 iş garantisi ile yapılacak olan kurslarımıza, şartları uyan herkesin katılabileceğini belirtti.
Asgari derecede lise veya dengi okul mezunu, 19 yaş ile 30 yaş aralığında olan herkesin bu sınavlara katılarak, hayatında yeni bir sayfa açabileceğini belirten Yağmur, şunları söyledi:
'Tabiri caizse, Diyarbakır'ı karada ve havada uçurmak istiyoruz. Kentimiz genelinde yaşadığımız en büyük sorunlardan biri olan istihdam sorununa, bu proje ile ciddi oranda bir çözüm sağlanacağına, İnanıyoruz. Kariyer yapmak ve iyi bir gelir elde etmek isteyen herkes, bu kurslara katılmalı.
İK Grubunun Türk Hava Kurumu Üniversitesi işbirliği ile host ve hostes yetiştiriciliği projesinin, Diyarbakır Temsilcisi Elit Eğitim Merkezi olarak üstlenmiş bulunmakta.
Asgari lise veya herhangi bir üniversite mezunu arkadaşlarımız, bu proje ile THK veya bir hava yolu firmasında çalışma olanağı bulacaktır.
Ayrıca en az 4 ve yukarı sayıda toplu halde başvuru yapılması halinde, kurs ücretinde indirim de sağlanıyor.
Unutmayalım ki, hayatta hedefler bitmez. Hedefsiz insanın oku, maalesef karavanaya çıkar. Onun için mutlaka bir hedef belirlemek gerekir ve hedefe doğru adım adım yaklaşması, insanın içindeki kıvılcımın tutuşması, ciddi bir eğitimle olur.
Her alanda, Diyarbakırlı gençlerimizin kamu veya özel kurum ve kuruluşlara alım durumlarında, uygulamalı eğitim eksikliğinden dolayı sınavları kaybettiklerini ve bu durumun işsizliği adeta bir patlama noktasına getirdiğini üzülerek gözlemliyoruz.
Artık üniversiteye yerleşemediniz diye üzülmeyin. Bu proje ile, daha iyi çalışma olanakları ve dolgun ücretli bir işe yerleşebilirsiniz.
4 ay B1 Seviyesinde İngilizce, 80 Saat online 20 saat örgün Host ve hosteslik eğitimi ile yer veya hava host veya hostesi olabilirsiniz.
Sık sık ilimiz dışından gelen işadamlarının barış süreciyle birlikte, bölgemize yatırım yapacaklarını duyuyoruz. Ancak şu ana kadar dişe dokunur bir gelişme yaşanmadı.
Artık söylemden eyleme geçme zamanıdır diyoruz. Her geçen gün yeni yığınların eklendiği işsizlik sorununa, somut ve kalıcı projeler ile çözüm üretebiliriz.
Unutmayalım ki kalifiye olmayan çalışanlar, iş hayatında yükselememekte ve hayatlarını rahatça idame ettirebilecekleri bir gelire kavuşamamaktadır.
Oysa biz yıllardır eğitim sektöründe olan bir kurum olarak çok iyi biliyoruz ki, son derece yetenekli ve zeki gençlerimiz var. Bu arkadaşlarımızı özellikle uyarıyoruz 2014-2015 yılları arasında alınacak elli bin host ve hostesten biri olmak istiyorlarsa, hemen kriterler hakkında bilgi almak için acele etmelerinde fayda var.
Ama bu gençlerimiz yeterli eğitimi alamadıkları için, maalesef yetenekleri körelmekte ve istedikleri işi yapamamaktadırlar. Kaldı ki her insan bir cevherdir ve bu cevher, doğru zamanda, doğru kişilerce işlenirse, harika sonuçlar alınabilir. Tarih sayfaları, böylesine yüzlerce örneklerle doludur.
Gelin el ele, gönül gönül'e verelim ve Diyarbakır'ı hem havada, hem karada hep birlikte uçuralım'.Diyarbakır'da bir işsize iş kazandırmak bir çok hayırdan daha önemlidir. Balık yemeği değil, balık tutmayı öğretelim.
Hayatında yeni bir sayfa açmak ve kariyer planlaması yapmak isteyen gençlerimizi, bu fırsatı değerlendirmeye davet ediyoruz' şeklinde görüşlerini dile getirdi.

HABERE YORUM KAT