1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. İş çevrelerinden Silvan’a gıda yardımı
İş çevrelerinden Silvan’a gıda yardımı

İş çevrelerinden Silvan’a gıda yardımı

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Celalettin Birtane, Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sayar ve yönetim kurulu üyeleri ile Diyarbakır iş çevreleri temsilcileri, Silvan ilçesinde incelemelerde bulundu.

A+A-

Sokağa çıkma yasağının on ikinci gününe girildiği Silvan’da yaşanan yıkımı yerinde incelemek ve halkın ihtiyaçlarını giderebilmek amacıyla ilçeye giden DTSO heyeti, ilçe merkezinde belediye, kaymakamlık gibi kurumları gezerek yetkililerden son süreç ve gelişmeler hakkında detaylı bilgiler aldı. 


Sokağa çıkma yasağı sebebiyle temel ihtiyaçlara ulaşma konusunda mağdur olan Silvan halkı, bununla birlikte yaşanan elektrik ve su kesintileriyle de baş etmek durumunda kalıyor. Har an bombaların patladığı ilçede çocuklar su temin edebilmek için ellerinde şişelerle Camilere gitmek zorunda kalıyorlar.


Yaşanan olaylar hakkında yetkililerden bilgi alan heyet, mağduriyetin bir nebze de olsa giderebilmesi adına Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde Silvan’da mağdur olan halka kuru gıda yardımında bulundu. Toplamda 250 koliden oluşan gıda yardımı iş camiası temsilcileri tarafından Silvan’daki yetkililere teslim edildi. Yapılan yardımın sadece başlangıç olduğunu belirten heyet yetkilileri amaçlarının farkındalık yaratmak olduğunu dile getirerek Silvan’da yaşanan trajediye dikkat çekmek istediklerini ve gerekli yardımların bir an önce sağlanılmasına gayret gösterdiklerini belirttiler.

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler