1. HABERLER

  2. SPOR

  3. İş bulmazsa bırakacak
İş bulmazsa bırakacak

İş bulmazsa bırakacak

Türkiye şampiyonu Diyarbakırlı atıcı Ömer Akgün, geçim sıkıntısı çektiği sporu bırakma noktasına geldiğini söyledi. Akgün,”Böyle giderse sporu bırakacağım. İş imkanı olmadıktan sonra spor karın doyurmuyor.” dedi.

A+A-

ALTIN MADALYAYA HAZIRLANIYOR

Diyarbakırlı Türkiye Şampiyonu Ömer Akgün, Danimarka'da şubat ayında yapılacak Havalı Silahlar Avrupa Şampiyonası'nda büyük erkekler kategorisinde altın madalya kazanmayı hedefliyor.
Aynı zamanda Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi olan ağabeyi Kadri Akgün'e özenip, atıcılığa başlayan ve geçen yıl katıldığı "18 Mart Zafer Kupası Havalı Silahlar Şampiyonası"nda topladığı 597 puanla Türkiye rekoru kıran Ömer Akgün (31), Avrupa Şampiyonası'nda büyükler kategorisinde altın madalya kazanan ilk Türk sporcu olmak istiyor.

AĞABEYİNİ ÖRNEK ALARAK SPORCU OLDU

Akgün , ağabeyi Kadri Akgün'ün 16 yıl önce sporcu olduğunu, kendisinin de onunla beraber poligona gidip geldiğini anlatarak, bu sırada sürekli olarak atış yapan sporcuları dikkatli şekilde izlediğini söyledi.
Atış yapanları izlediği için silahı tutuş şeklini ve nişan alma tekniğini çok iyi kavradığını ifade eden Akgün, ilk denemelerinde başarılı olması üzerine ağabeyinin atıcılık yapmasına müsaade ettiğini kaydetti.

'ATIŞ ELBİSEM OLMADIĞI İÇİN İYİ ATIŞ YAPAMADIM'

Ailesi yoksul olduğundan inşaatlarda çalıştığını bu nedenle ancak boş zamanlarında atıcılık yaptığını, buna rağmen zaman içerisinde kendisini çok iyi geliştirdiğini vurgulayan Akgün, geçen yıl katıldığı Finlandiya'daki olimpiyat seçmelerinde "atış elbisesi" olmadığı için iyi atış yapamadığını ve olimpiyatlara seçilemediğini bildirdi.

Akgün, Finlandiya'da 600 dolara satın aldığı elbiseyle Türkiye'ye döndüğünü ve ardından Kemer'de geçen yıl yapılan "18 Mart Zafer Kupası Havalı Silahlar Şampiyonası"nda topladığı 597 puanla Türkiye rekoru kırdığını anımsattı.

'ASIL HEDEFİM DÜNYA ŞAMPİYONU OLMAK'

Yaklaşık 15 gün önce Antalya'da yapılan Türkiye Şampiyonası'nda büyük erkeklerde 30 sporcu arasında birinciliği elde ettiğini anlatan Akgün, "İlk hedefim şubat ayında Danimarka'da yapılacak Avrupa Şampiyonası'nda başarılı olmak. Avrupa Şampiyonası'nda büyük erkekler kategorisinde Türkiye'ye ilk altın madalyayı getiren sporcu olacağım. Asıl hedefim ise dünya şampiyonu olmak. Bunu başaracağıma inanıyorum" dedi.

'İŞ BULAMAZSAM SPORU BIRAKACAĞIM'

Akgün, en büyük sıkıntısının işsizlik olduğunu da ifade ederek, "Düzenli bir işim ve gelirim olsa daha iyi konsantre olacağım. Geçim sıkıntısı çektiğim için sporu bırakma durumuna geldim. Ailemin katkılarıyla atılıcılığa devam ediyorum. Böyle giderse atıcılığı bırakacağım. İş bulmam konusunda yetkililerin desteğini bekliyorum" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT