1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. İş adamlarından darbe girişimine tepkiler sürüyor
İş adamlarından darbe girişimine tepkiler sürüyor

İş adamlarından darbe girişimine tepkiler sürüyor

DİYARBAKIR- Diyarbakırlı iş adamı Remzi Abay, bir grup asker tarafından gerçekleştirilmek istenen darbe girişimine sert tepki göstererek, bu ülkeyi bölmeye kimsenin gücünün yetmeyeceğini, devlet ve milletin el ele vererek meydanı darbecilere bırakmadığını

A+A-

Darbe girişimlerine her meslek gurubundan tepkiler sürüyor. Diyarbakırlı iş adamı Remzi Abay yaptığı açıklama ile darbe girişimini kınadı.

Abay, "Ülkemizde bir grup asker tarafından yapılan darbe girişimini halk olarak asla tasvip etmiyoruz. Bu girişimler ile ülkemizin birlik ve beraberliği hedef alınmıştır.

Ülkemizde yaşayan 78 milyon halkımız, darbe girişimi ile ellerinde Türk bayrakları ile sokağa çıkarak, tepkilerini dile getirmiştir. Aynı bayrak çatısı altında yaşayan ve farklı görüşlerden olan halkımız, darbe girişimine karşı tek yürek olmuş ve ülkemizin huzurunu bozmaya çalışanlara asla fırsat vermemiştir.

Ordunun içinde bir grup tarafından gerçekleştirilen darbe girişimi, milletin iradesine karşı yapılmaya çalışılmış ama vatandaşlarımız daha da duyarlı davranarak meydanlarda Türk bayrakları ile tepkilerini dile getirerek, el ele vererek meydanı darbecilere bırakmamıştır" dedi.

Abay, darbe girişimi sırasında ülkeyi bölmek isteyenlere fırsat vermeyen, tankların altına yatarak kendini feda eden, darbe teşebbüsünde bulunanlara fırsat vermeyenlere teşekkür ettiğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ülke için en büyük değer olduğunu dile getiren Abay, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Türkiye’nin en büyük değeridir. Baş komutanımızdır, asla ona laf getirmeyiz, ölüm pahasına olsa bile canımızı? feda etmeye hazırız. Biz? her zaman devletimizin yanında yer almışız, devletimizi hükümetimizi hiçbir zaman yalnız bırakmayız.

Devletimiz bütündür kimse parçalayamaz ve bölemez bunu unutmasınlar. Allah’ın adaleti her zaman mazlumların yanındadır halkımız gereken cevabı vermiş Allah bizleri hain emelleri ile olan vatan hainlerinde uzak tutsun devletimize milletimize zeval vermesin” diye konuştu.

(İHA-AKK-Y)

HABERE YORUM KAT