1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. İş adamı Kaya'dan örnek davranış
İş adamı Kaya'dan örnek davranış

İş adamı Kaya'dan örnek davranış

DİYARBAKIR- Diyarbakırlı iş adamı ve Diyarbakırspor eski kulüp başkanı Ali İhsan Kaya, öğrencilere verdiği burslarla takdir topluyor.

A+A-

Geçmişte Diyarbakırspor’a yaptığı hizmetler ve bölgeye yaptığı yatırımlarla adından söz ettiren iş adamı Ali İhsan Kaya, her yıl yaklaşık 200 öğrenciye burs imkanı veriyor.

İş adamı Ali İhsan Kaya, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, öğrencilerin yaşantılarına katkı sunmak için burs verdiğini, bunu severek ve isteyerek yaptığını söyledi. Kaya, birçok öğrencinin kısıtlı imkanlarla eğitimini sürdürdüğünü ve geçmişte kendisinin de bir öğrenci olduğunu belirtti.

Kaya, “Öğrencilerin yaşantılarını biliyorum. Çünkü bende öğrenci oldum. Benimde Ankara'da öğrenci yaşantım oldu. Öğrencilerle empati kurabiliyor ve onların durumlarını anlayabiliyorum. Allah'a şükürler olsun şuan ekonomik olarak iyi durumdayım. Bu nedenle bazı öğrencilere burs vererek katkı sunabiliyorum. Bu benim için anlamlı ve önemli bir şey. Ben öğrencilere burs vermeyi kutsal bir görev olarak görüyorum. Her yıl düzenli olarak öğrencilere burs veriyorum, vermeye de devam edeceğim” dedi.

“BU MUTLULUĞU TARİF ETMEK MÜMKÜN DEĞİL”

Zengin ve varlıklı insanlara çağrıda da bulunan Kaya, konuşmasını şöyle sürdürdü:


"Öğrencilere burs vermek çok kutsal bir görevdir. Bu konuda zenginlerimizin duyarlı olmasını istiyorum. Geri dönüşleri çok güzel oluyor. Çünkü verdiğiniz bursla öğrencilik hayatını tamamlayanlarla karşılaşıyorsunuz. Onların iş hayatına atıldıklarını ve toplumun önemli bireyleri olduklarını görüyor ve mutlu oluyorsunuz. Bu mutluluğu tarif etmek mümkün değildir. Bu nedenle öğrenci burslarına varlıklı olan herkesin önem göstermesini özellikle istiyorum."

(YRT-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler