1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Irkçılık serbest, kınamak suç!
Irkçılık serbest, kınamak suç!

Irkçılık serbest, kınamak suç!

DİYARİNSESİ.ORG - Diyarbakırspor, taraftarlarının Çankırıspor maçında neden olduğu 'kötü ve çirkin tezahürat' nedeniyle PFDK'ya sevk edilmesi, son dönemlerde TFF'nin bölge kulüplerine yönelik olumsuz tutumunun devamı olarak yorumlandı.

A+A-
IRKÇILIK SERBEST, KINAMAK SUÇ !
 
 Hiç bir olayın yaşanmadığı, Çankırıspor'un alkışlandığı, Çankırıspor başkanı Sevda Karaali'nin gördükleri misafirperverlik,ilgi ve centilmenlikten dolayı Diyarbakırspor camiasına teşekkür ettiği maçtan sonra Diyarbakırspor'un takdir edilmesi yerine ceza istemiyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edilmesi şok etkisi yarattı.
 Yeşil-Kırmızılı taraftarlar, geçen Pazar günü oynanan maçta ırkçılık karşıtı tezahüratlarda bulunmuştu. TFF temsilcisinin bunu 'kötü ve çirkin tezahürat' kapsamında ele alarak rapor ettiği öğrenildi.
 
'Rakip takım takdir etti, temsilci cezalandırmak istedi'
 
PFDK'ya sevk edilme kararına tepki gösteren Diyarbakırspor kulübü,"Bu kabul edilemez tutum karşısında son kez TFF'ye savunma yapacağız. Haksız yere verilen ,yargısız infaz içeren ve hiç bir inandırıcılığı olmayan cezalara yeter diyoruz. Bugüne kadar verilen haksız ceza ve yazılan haksız raporlar karşısında yaptığımız savunmaları dikkate almayan bu anlayış , kulübümüzü maddi ve manevi olarak yıpratmaya devam etmektedir. Erzincan'da kulübümüze ve kentimize yönelik ırkçı tutumların maçta görevli temsilci tarafından dikkate alınmayarak, Çankırıspor maçında ırkçılığı protesto eden taraftarlarımızın tutumundan dolayı kulübümüzün kötü ve çirkin tezahürat uydurmasıyla rapor edilerek cezalandırılmak istenmesi malum zihniyetin bir kez daha dışavurumudur diyoruz. 
 
Bundan sonra savunma yapmayacağız
 
TFF, bu cezalarla deyim yerindeyse kaşıkla verdiğini kepçeyle geri almaktadır. Başta kendi kulübümüz olmak üzere bölge kulüpleri maddi olarak zor şartlarda ayakta duruyor. Kendi temsilcilerinize her türlü haksızlığı ve adaletsizliği yapma yetkisi verip, bizim savunmalarımızı hiçe sayacaksanız hiç savunma yapmayalım, siz de bildiğiniz gibi hareket etmeye devam edin. O takdirde de bölgemiz adına liglerde mücadele edecek takım bulamazsınız. Son derece centilmence geçen, rakip takım başkanının kulübümüze ve halkımıza teşekkür ettiği bir maçın ardında ceza istemiyle PFDK'ya sevk ediliyorsak sözün bittiği yerdeyiz. Biz yine de temsilcinin raporundaki gerçek dışı iddiaları çürütmek için savunmamızı yapacağız. Ümit ediyoruz ki bundan önce yapılan adaletsiz ve haksız cezalara bir yenisi eklenmez. " yönünde açıklama yaparak bu duruma tepki gösterdi.
 
Sivas Hazırlıklarına Devam
 
Bu arada Diyarbakırspor, Pazar günü deplasmanda yapacağı önemli maçın hazırlıklarına dün yaptığı çift idmanla devam etti. Hafif sakatlıkları bulunan Serdar Karaduman ve Enis takımdan ayrı düz koşu yaparken, cezalı olan Gökhan Aydaş izin alarak şehir dışına gittiği için idmana katılmadı.
 
İdman öncesinde poz veren takımın gol umutları Serdar Karaduman ve Emre Karaman, takımın en golcü ismi olan Gökhan'ın yokluğunu Sivas'ta aratmayacaklarını dile getirdiler.
 
serdar-emre-001.jpg

HABERE YORUM KAT