1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 'Irkçılığa ceza yok, BARIŞ diyene ceza var'
'Irkçılığa ceza yok, BARIŞ diyene ceza var'

'Irkçılığa ceza yok, BARIŞ diyene ceza var'

DİYARİNSESİ.ORG - Ziraat Türkiye Kupasında çok büyük bir başarı göstererek, süper lig ekibi Bursaspor'u kendi sahasında eleyerek çeyrek finale çıkan Amedspor Yönetimi açıklama yaptı.

A+A-

Amedspor Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada, TFF'nin almış olduğu ceza kararlarının doğru olmadığı bir kez daha vurgulanarak, yapılan tüm itirazlarının da reddildiği belirtildi.

İşte açıklama metni: "Son dönemde bilindiği gibi güvenlik gerekçesi ile Bursa spor müsabakası öncesi taraf tarlarımızın haksız yere sahaya alınmayışları ve akabinde müsabaka esnasında AMED SPOR'a karşı yapılan ırkçı, ayrılıkçı ve her türlü hakarete maruz kalmış futbolcularımıza yönelik yapılan saldırılar hakkında, karşılaşmadan sonra Deniz Naki'ye basın mensupların yönelttiği soruya karşı Deniz Naki'nin barış vurgusunu yapmasından dolayı TFF nin almış olduğu 12 resmi müsabaka ve 19.500,00 TL para cezasının verilmesi kararının doğru olmadığını, Türkiye  futbol tarihindeki en büyük cezalardan birine  maruz kaldığımızı ayrıca Fenerbahçe ile yapacağımız böylesi önemli bir karşılaşmada seyircisiz oynama cezasının  verilmesi kulübümüze karşı haksızlık yapıldığı aşikardır. Deniz Naki'ye karşı sosyal medya üzerinden bazı ırkçı gurupların Bu çabaları Takımımızın ve oyuncumuz Deniz Naki'nin şahsında artarak devam etmektedir.bu gelişmeler bizi derinden üzmüştür.


     Tüm yapılan haksızlıklara rağmen kulübümüz duyarlı davranmış TFF gidip görüşme yapmış yapılan görüşmelerde kulübümüze karşı yapılan seyircisiz oynama ve Deniz Naki ile ilgili yapılan haksızlıkları hem sözlü olarak hem yazılı itirazlarda bulunmuştur.


Ayrıca bölgemizde  bulunan tüm kamu oyununda takip ettiği gelişmeleri sıkıntıları kendilerine aktarmış böylesi bir süreçte kulübümüze cezai işlemler değil, destek olmalarını gerektiğini belirttik.
Sonuç çıkmaması halinde TFF'nin üst kurullarına baş vuracağımızı ve konuyla ilgili her türlü demokratik ve hukuki mücadelemizin süreceğini bu baskı ve yıldırmalara boyun eğmeyeceğimizi belirtiriz."

Etiketler :

HABERE YORUM KAT