1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Irkçı Çankırı için tepki yağıyor
Irkçı Çankırı için tepki yağıyor

Irkçı Çankırı için tepki yağıyor

Diyarbakır ASKF Başkanı Remzi Dayan,Çankırı'da yaşanan olaylara 'Spor sahaları siyaset arenası' değil diyerek tepki gösterdi.

A+A-
DİYARBAKIR AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU (ASKF) BAŞKANI REMZİ DAYAN'DAN ÇANKIRISPOR-DİYARBAKIRSPOR A.Ş MAÇINDA YAŞANAN OLAYLARA TEPKİ.
DAYAN :”'SPOR SAHALARI SİYASET ARENASI DEĞİL'
Dayan,başta TFF ve Spor Bakanlığı olmak üzere ilgili birimlerin yaşananlara müdahale ederek, bundan sonra yaşanabilecek daha vahim olayların önüne geçmesi gerektiğini söyledi.
 
'BU OLAYLARIN ÖNÜNE GEÇİLMELİ'
Dayan,”Yeni Diyarbakırspor'a geçmiş olsun dileklerimizi sunarak,onlarla dayanışma halinde olduğumuzu ifade ediyoruz. Bu saldırılar bu kulübümüze değil hepimize yapılmıştır. Spor ve siyaset, hele hele spor ve ırkçılık tamamen zıt kutuplardır. Yapılanlar sporun ruhuna aykırı olduğu gibi ülke barışını da dinamitleme anlamına gelmektedir. Yapılan çirkin saldırıyı bir siyasi partiye yakın sözde  milliyetçi bir grubun üstlenmesi ise olayın vehamiyetini daha da artırmıştır. Maalesef bugüne kadar bölge takımları üzerinde geliştirilen bu olaylar cezasız bırakılmış ve bu durum ırkçı kesimleri daha da cesaretlendirmiştir. Futbol Federasyonu ve Spor Bakanlığı zaman kaybetmeden bu olayların önünü kesecek kararlar ve önlemler almalıdır. Biz de bu konuda gerekli girişimlerde bulunacağız.” dedi.
 
TUGAY: ASIL SUÇLU TFF'DİR
Diyarbakırspor Taraftarları Azrailler Grubu Yönetimi adına Başkan Ramazan Tugay'da Çankırı'da yaşanan olaylara tepki gösterek; "Oysaki ligin ilk karşılaşmasında onları el üstünde tutmuş, Diyarbakır'ın misafirperverliğini göstermiştik. Biz bu güzelliklere her gelen misafir ekiplere yapmamıza rağmen maalesef gidilen deplasmanlarda sürekli ırkçı yaklaşımlarla karşılaşmak çok üzücü. Tabi burada TFF acaba ne iş yapar diye bir sormak lazım. Diyarbakır'da en ufak bir şeyde fırtınalar koparan milyonlarca lira ceza TFF bakalım Çankırı için nasıl bir yol izleyecek hep beraber göreceğiz. Bıraksınlar bu işleri TFF çifte standart uygulayarak, Doğu ve Güneydoğu takımları bitirmektedir. Amaçlar burada futbolun altına dinamit koymaktır. Bu olaylarda suçlu aranıyorsa önce TFF'dir asıl suçlu.  Bu olayları yapanlar cezasız kaldıkça asla bu işler bitmez. Çankırı'ya yazıklar olsun, layık oldukları yere doğru küme düşüyorlar, demekki Diyarbakırspor orada onları fazlaca sıkıp, iki gol kaydetti. Biraz daha sıkmak, 3-5 atmak lazım, neyseki küme düşen, ismine yakışmayan bir kulüpmüş"
 

HABERE YORUM KAT