1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. Iphone 7 kamerasına yeni özellikler mi geliyor?
Iphone 7 kamerasına yeni özellikler mi geliyor?

Iphone 7 kamerasına yeni özellikler mi geliyor?

Apple hayranlarının merak ile beklediği Iphone 7 gösterime sunulmak için geri sayım yapıyor. Iphone 7 yeni özellikleri ile geliyor. Peki Iphone 7 kamerasına hangi özellikler gelecek? İşte detaylar...

A+A-

Dünya çapında en çok kullanılan markadan biri olan Apple, yeni telefonlarını sunmaya hazırlanıyor. Apple'ın sunacağı yeni telefonu Iphone 7 kamerası hakkında bilgiler yayılmaya devam ediyor. İnternete sızan bilgiler doğrultusunde Iphone 7'nin kamera ayarları şimdiye kadar olanlardan çok farklı olacak. Peki Iphone 7 kamerası nasıl olacak? İşte Iphone 7 kamera özellikleri haberimizde yer alıyor...

İPHONE 7'NİN NE ZAMAN ÇIKACAĞI BELLİ OLDU!

iPhone 7'nin kamerası bu özellikle gelebilir!
 
iPhone 7'nin kamerası, Apple'ın Plus modellerine özel sunduğu bu özellikle gelebilir!
 
Yeni iPhone 7 ikilisinin sadece büyük ekranlı Plus modelinin çift kamerayla gelmesi bekleniyor. Ancak bu, iPhone 7'nin kamera alanında güçlenmeyeceği anlamına gelmiyor.
 
Nowhereelse.fr'nin eline geçen aşağıdaki görüntüler, iPhone 7'nin kamerasının optik görsel dengeleme (OIS) işlevi ile gelebileceğinin ipucunu veriyor. OIS, Samsung Galaxy S7, HTC 10 gibi üst seviye telefonların çoğunda bulunuyor ancak Apple, bu işlevi şimdiye kadar sadece iPhone 6 Plus ve iPhone 6S Plus gibi büyük modellerine eklemeyi tercih etti.

--2354909.jpeg
Yukarıdaki karşılaştırmada gördüğünüz gibi iPhone 7'nin kamera modülü olduğu iddia edilen modül, Apple'ın phablet'leriyle ortak bir noktaya, lensin etrafındaki dört çentiğe sahip. iPhone 6 ve 6S'te bulunmayan bu çentiklerin iPhone 6 Plus ve iPhone 6S Plus'ta OIS için gereken bileşenleri barındırdığı düşünülüyor. Çentiklerin başka bir işlevi de olabilir, ancak akla ilk olarak OIS geliyor.
 
Elbette sızan fotoğraftaki bileşenin sahte olma ihtimali de var. Ancak sitenin sızıntılar konusunda iyi bir geçmişi olduğundan ve iPhone 7'nin OIS ile geleceğini daha önce de duyduğumuz için, OIS destekli bir iPhone 7 bizi şaşırtmayacak.

HABERE YORUM KAT