1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. İphone 7 ile batarya performansı yükselecek mi?
İphone 7 ile batarya performansı yükselecek mi?

İphone 7 ile batarya performansı yükselecek mi?

Apple'ın sonbaharda tanıtacağı İphone 7'nin batarya testleri yapıldı. Peki İphone 7 batarya bakımından 6S'i geçecek mi? İşte merak edilen soruların yanıtları ve İphone 7'nin batarya performansı...

A+A-

İphone 7 batarya performansı açısından Apple fanlarını sevindirecek gibi gözüküyor. Apple geliştiricileri tarafından yapılan testlere göre İphone 7 bir önceki nesil İphone 6S'i sollayacak gibi gözüküyor. İşte tüm detaylarıyla İphone 7...

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın özellikleri konusunda neredeyse her gün ortaya yeni bir dedikodu ve sızıntı çıkıyor. Ancak telefonda bulunacak bataryanın kapasitesi konusunda pek fazla iddia gündeme gelmiyor. İnternete düşen yeni bir sızıntı, bu konudaki sessizliğe son veriyor.
 
Sızıntıya göre, iPhone 7 batarya bakımından selefi iPhone 6s’ten ileride yer alacak. Bu durum ilk başta kulağa normal gelse de, Apple‘ın geçmişine bakıldığında büyük bir haber niteliğini taşıyor.
 
iPhone kullanıcıları uzun yıllardır Apple’ın akıllı telefonlarına daha büyük piller yerleştirmesi gerektiğini dile getiriyor. Cupertino merkezli şirket pil ömrü konusunda küçük iyileştirmeler yapsa da, genellikle bu çağrılara kayıtsız kalıyor. Her yeni iPhone’da batarya kapasitesinin artmaması, bu durumun somut bir göstergesi olma niteliğini taşıyor.
 
iPhone 6’da 1810 mAh kapasiteli bir pil bulunurken, iPhone 6s’te pil kapasitesi 1715 mAh’ye inmişti. Gelen haberler, pil kapasitesinin daha da aşağıya çekilmeyeceğini gösteriyor.
 
--2282374.jpeg
 
iPhone 7 batarya kaynaklı sıkıntıları dindirebilir
 
OnLeaks tarafından paylaşılan tweete göre, iPhone 7’de 1960 mAh kapasiteli bir batarya bulunacak. Bu kapasitenin iPhone kullanıcılarının batarya kaynaklı endişelerini nispeten dindirmesi bekleniyor. Kapasite artışının yükselen kullanım talebine ve daha fazla güç tüketen bileşenlere daha iyi yanıt vermesi öngörülüyor. iPhone 7 Plus bataryasının kapasitesi konusunda ise henüz somut bir bilgi bulunmuyor.
 
Batarya kapasitesindeki artış ile ilgili dedikoduların gerçek olup olmadığını görmek için önümüzdeki eylül ayına kadar beklemek gerekiyor.

HABERE YORUM KAT