1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. İpek: Kentimizin yollarını taçlandırmayı hedefliyoruz
İpek: Kentimizin yollarını taçlandırmayı hedefliyoruz

İpek: Kentimizin yollarını taçlandırmayı hedefliyoruz

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Hafize İpek, yurttaşların daha iyi bir yaşam kalitesi ve daha konforlu bir yolculuk gerçekleştirebilmeleri için devam eden asfalt çalışmalarını yerinde inceledi.

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi asfalt çalışmalarına kentin dört bir yanında hızla devam ediyor. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Hafize İpek, Yenişehir bölgesinde devam eden asfalt çalışmaları yerinde denetleyerek yetkililerden bilgi aldı. İpek'e, Genel Sekreter Fahrettin Çağdaş ve Fen İşleri Daire Başkanı Bülent Uçan eşlik etti.

50 bin ton asfalt yol yapımı tamamlandı

Yaklaşık bir aydan bu yana hızla devam eden asfalt çalışmaları hakkında bilgi veren İpek, “Şuan kentimizin dört temel noktasında devam eden asfalt çalışmalarımıza Yenişehir bölgesinde devam ediyoruz” dedi. Şuana kadar yaklaşık 50 bin ton asfalt yol yapımı gerçekleştirildiğini belirten İpek, “Burada önemli olan ilçe belediyelerimizle ortaklaşarak topyekun çalışma sürdürebilmektir. Özellikle ilçe belediyelerimizin kaldırım çalışmalarıyla beraber asfalt dökmemiz oldukça önem arz ediyor ve akabinde de halkımıza iyi bir hizmet sunuyor” şeklinde konuştu.

Halkımızın hizmetinde olacağız

Bayramdan sonra diğer bölgelerde de çalışmalara devam edileceğini ve bu yıl kentte asfalt sorunu kalmayacağını ifade eden İpek, “Bugüne kadar halkımızın hizmetindeydik, bugünden sonra da halkımızın hizmetinde olacağız” dedi. Bunların yanında altyapı çalışmalarının da büyük önem taşıdığını aktaran İpek, “Özellikle doğalgaz ve Telekom çalışmaları önem arz ediyor. Bu çalışmalar neticesinde asfalt ile kentimizin yollarını taçlandırmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT