1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. iOS 9 için en iyi jailbreak uygulamaları!
iOS 9 için en iyi jailbreak uygulamaları!

iOS 9 için en iyi jailbreak uygulamaları!

iPhone'lara gelen son iOS 9 güncellemesiyle birlikte daha kullanışlı kullanmak istiyorsanız bui jailbreak uygulamalarını cihazlarnızda kullanabilirsiniz

A+A-

Genelde, Apple'ın iOS İşletim Sistemi yüklü cihazlarına dayattığı kısıtlamalardan kurtulmak için uygulanan yöntem anlamında kullanılır (iPhone, iPad, iPod Touch, Apple TV gibi).

Jailbreak, iOS kullanıcılarına resmi Apple App Store'da bulunmayan ve/veya kısıtlamalar dolayısıyla eklenemeyen ek uygulama, eklenti, ve temaları indirme imkanı sağlayarak, kullanıcıların işletim sistemine "root" erişimi olanağı sağlamaktadır.

Jailbreak'li cihazlar, App Store, iTunes gibi uygulamaları kullanabilmekte ve telefon görüşmeleri yapmak gibi diğer normal faaliyetlerine devam edebilmektedir.


Jailbreak yapmanın nedenleri


Jailbreak'in ana nedenlerinden biri de, Apple ve App Store tarafından sağlanan sınırlı sayıdaki özelliği genişletmektir. Birçok jailbreak aracı, jailbreak'li aygıtlarda yazılım bulmaya ve yüklemeye yarayan doğal bir iOS APT İstemcisi olan Cydia'yı otomatik olarak yükler.

Cydia'da mevcut olan yazılımların App Store talimatlarına uymaları zorunlu olmadığı için, çoğu indirilebilir içerik tipik kendine yeten uygulamalar olmanın aksine iOS ve diğer uygulamalara göre hazırlanmış eklenti ve özelleştirmelerdir. Kullanıcılar bu programları arayüzü kişiselleştirmek ve özelleştirmek[3], istediği özellikleri eklemek ve sıkıntıları gidermek, dosya sistemi erişimi ve komut satırı araçları sayesinde yazılım geliştirme işlerini kolaylaştırmak için yüklüyor.


iOS 9 için en iyi jailbreak uygulamaları


RevealMenu


3D Touch, iPhone 6S ve iPhone 6S Plus'ın önemli yeni işlevlerinden. 3D Touch'ın işlevlerinden olan Quick Actions, bir uygulamanın simgesine sert dokunduğunda, o uygulamanın belirli bir kısmına hızla gitmenize izin veriyor.


Activator


Activator, parmak hareketlerinize ve dokunuşlarınıza özel eylemler atamanıza izin veriyor.


Shortcuts


Az önce bahsettiğimiz Quick Actions, her uygulamada desteklenmiyor. Shortcuts ise Quick Action menülerine geliştiriciden bağımsız olarak istediğiniz ayarları eklemenizi mümkün kılıyor.


SwitcherTweak


SwitcherTweak ile sayfanın kayma yönünü, sayfada kullanılan bulanıklık efektinin stilini değiştirebilir, geçiş ekranının boyutunu ayarlayabilirsiniz.


BreadcrumbsAway


BreadcrumbsAway ise kısayolu sürükleyerek ondan kurtulmanızı ve uygulamayı rahatça kullanmanızı sağlıyor.


CCSettings


CCSettings sayesinde Control Center'da hangi ayarların görüneceğini seçebiliyorsunuz.


SpotlightBeGone


Spotlight, cihazınızdaki dosyaları, kişileri, konumları ve her şeyi kolayca aramak için geliştirilmiş bir uygulama


Untethered Hey Siri


iPhone 6S ve 6S Plus kullanıcıları, istedikleri zaman "Hey Siri" diyerek Siri'yi öne çıkarabiliyorlar. Eski iPhone'larda istediğiniz zaman, istediğiniz yerde, aynı iPhone 6S ve 6S Plus'ta olduğu gibi kullanmanıza izin veriyor.  

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler