1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. İntörn doktorlara iş güvenliği eğitimi
İntörn doktorlara iş güvenliği eğitimi

İntörn doktorlara iş güvenliği eğitimi

İntörn doktorlara Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından “İş Güvenliği Eğitimi” verildi. 5 gün sürecek olan ve toplamda 20 saat verilecek eğitim sonunda intörn doktorlara sertifika verilecek.

A+A-
Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından intörn doktorlara yönelik “İş Güvenliği Eğitimi” düzenlendi. Tıp Fakültesi amfisinde gerçekleştirilen eğitime Tıp Fakültesi son sınıf öğrencileri olan intörn doktorlar katıldı.
 
6331 sayılı İş Sağlığı Güvenliği Kanunu kapsamında verilen eğitimde Genel iş sağlığı ve güvenliği kuralları, iş kazaları ve meslek hastalıkların sebepleri ve işyerlerindeki riskler, kaza, yaralanma ve hastalıktan korunma prensipleri, korunma ve tekniklerinin uygulanması, iş ekipmanlarının güvenli kullanımı, yasal mevzuat ile ilgili bilgiler, işyerinde güvenli ortam ve sistemleri kurma, kişisel koruyucu alet kullanımı, ekranlı ekipmanlarla çalışma, uyarı işaretleri, kimyasal, fiziksel ve biyolojik maddelerle ortaya çıkan riskler, temizlik ve düzen gibi konular hususunda bilgiler verildi.
 
5 gün sürecek olan ve toplamda 20 saat verilecek eğitim sonunda intörn doktorlara sertifika verilecek. Her branşta uzman kişilerce verilecek olan eğitimde, 19 konu ve 15 eğitimci 5 gün boyunca intörn doktorları bilgilendirecek.

HABERE YORUM KAT