1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. İntihara teşebbüs eden Çevik`i itfaiye kurtardı
İntihara teşebbüs eden Çevik`i itfaiye kurtardı

İntihara teşebbüs eden Çevik`i itfaiye kurtardı

Diyarbakır`da girdiği borç nedeniyle bunalıma giren ve 55 yaşlarındaki İrfan Çevik, Devegeçidi Barajı`na atladı. Akıntıya kapılan Çevik`i Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı`na bağlı Arama Kurtarma Ekibi kurtardı.

A+A-

Borcunu ödeyemediği için bunalıma giren İrfan Çevik, rutin olarak kullandığı ilaçlarını alarak evden çıktı. Çevik, Devegeçidi Köprüsü'nün 30 metre mesafede suya atladı. Baraj kapaklarının açık olması nedeniyle yüksek olan su debisi nedeniyle hızla sürüklenen Çevik, bir çalılığa tutundu. Durumun öğrenilmesiyle birlikte Devegeçidi Jandarma Karakolu ekipleri ile 112 Acil Servis ekipleri olay yerine geldi. Jandarmanın haber vermesi üzerine Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'na bağlı Sualtı Arama Kurtarma ekipleri de saat 15.00 sıralarında olay yerine gitti.


Sualtı Arama Kurtarma ekipleri intihar girişiminde bulunan ve çalılıklara tutunan İrfan Çevik'le önce diyalog kurdu ve cesaretlendirdi, ardından da kurtardı. İtfaiye ekipleri, soğuktan etkilenen ve şok yaşayan Çevik'e kendi yeleklerini giydirdi. Ekip daha sonra motora aldıkları Çevik'i sahile taşıyarak 112 Acil Servis ekibine teslim etti. Sağlık ekibi de Çevik'i tedavi için Araştırma Hastanesi'ne götürdü.

HABERE YORUM KAT