1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. İnternetten ehliyet yenileme randevusu nasıl alınıyor?
İnternetten ehliyet yenileme randevusu nasıl alınıyor?

İnternetten ehliyet yenileme randevusu nasıl alınıyor?

Türkiye’de sürücü belgesi sahiplerine yönelik olarak Emniyet Genel Müdürlüğü çatısı altında ehliyet yenileme işlem hizmeti sunuluyor. Bu çerçevede de Türkiye’de yeni geçiş yapılan çipli sürücü belgesi kapsamında milyonlarca araç sürücü ehliyet yenileme ba

A+A-

Modern yüzyıl Türkiye’sinde artık her geçen gün büyük bir hız ile gelişmekte olan ileri nesil teknolojiler, yaşamın her alanında son derece etkin ve aktif bir şekilde kullanılıyor.

Bu çerçevede de elektronik platform üzerinde yer alan dijital hizmet uygulamaları insanların yaşamlarının her alanında son derece etkin ve kaliteli çözümlerden yararlanabilme şansına sahip olabilmelerine yardımcı oluyor. Bu yüzden de günümüz modern yüzyıl Türkiye’sinde toplum genelinde oldukça yoğun ve aktif bir şekilde kullanılmakta olan internet teknolojileri çerçevesinde artık vatandaşlara yönelik olarak kamu kurum ve kuruluşları tarafından da dijital hizmetler sunulmaya başlandı. BU çerçevede de günümüz modern yüzyıl Türkiye’sinde artık vatandaşların ehliyetlerine yönelik olarak ehliyet yenileme işlemlerini daha hızlı ve daha kaliteli standartlar çerçevesinde gerçekleştirebilmelerine yardımcı olunabilmesi amacı ile online çözümler sunuluyor.

Özellikle de günümüz modern yüzyıl teknolojileri aracılığı ile yaşamının her alanında son derece pratik bir şekilde nerede bulunuyor olursa olsun internet ortamına erişim gerçekleştirebilme şansına sahip olabilen vatandaşlar, günümüzde kendilerine elektronik platform üzerinde sunulmakta olan dijital hizmet uygulamalarını kullanarak işlemlerini hem daha hızlı hem de daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilme şansına sahip olabiliyor. Bu yüzden de günümüz modern yüzyıl Türkiye’sinde kamu kurum ve kuruluşları tarafından da vatandaşlara yönelik olarak online kamu hizmetleri sunuluyor. Günümüzde internet üzerinde yer alan ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hizmete açılmış olan dijital kamu uygulamalarından birisi de Türkiye’de vatandaşların ehliyetlerine yönelik olarak ehliyet yenileme işlemlerini daha modern standartlarda gerçekleştirebilmelerine yardımcı olacak randevu alımlarını online olarak gerçekleştirebilmelerinin sağlanmasına yardımcı oluyor.

Vatandaşlar, internet üzerinde Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hizmete açılmış olan online sürücü randevu ekranı üzerinden tüm ehliyet işlemlerine yönelik olduğu gibi ehliyet yenileme işlemlerine yönelik olarak da bağlı bulundukları Emniyet Müdürlüğü’nden randevu alımı gerçekleştirebiliyor. Bu şekilde özellikle son dönemlerde oldukça yoğun ve sık bir şekilde gerçekleştirilmekte olunan ehliyet yenileme işlemleri nedeni ile meydana gelen yoğunluktan etkilenmeden gün içerisinde belirli bir saatte, işlemi kolay ve hızlı bir şekilde sıra beklemek durumunda kalmadan gerçekleştirebilme şansına sahip olunabiliyor.

İnternet üzerinde yer alan ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hizmete açılmış olan esurucurandevu.egm.gov.tr adresi üzerinden son derece pratik bir şekilde ehliyet yenileme işlemlerine yönelik olarak ehliyet alım işlemlerini gerçekleştirebilme şansına sahip olunabiliyor. Bu noktada vatandaşlar günümüzde Emniyet Genel Müdürlüğü çatısı altında vatandaşlar tarafından ehliyet yenileme işlemlerini özellikle de yeni geçiş yapılmakta olunan yeni çipli sürücü belgesi modeli dolayısı ile gerçekleştiriliyor.

Günümüzde özellikle dünyanın her yerinde vatandaşların çok daha çağdaş ve çok daha modern standartlarda teknolojik yapıda bir sürücü belgesi kullanımı gerçekleştirebilme şansına sahip olabilmeleri ve hem de bu alanda teknolojik modernizasyonun sağlanabilmesi amacı ile Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde geçiş yapılan yeni çipli sürücü belgesi kapsamında vatandaşlar tarafından ehliyet yenileme işlemleri gerçekleştiriliyor.

HABERE YORUM KAT