1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. Instagram kullanıcı sayısı Türkiye'de kaç kişiye ulaştı?
Instagram kullanıcı sayısı Türkiye'de kaç kişiye ulaştı?

Instagram kullanıcı sayısı Türkiye'de kaç kişiye ulaştı?

Türkiye'daki instagram kullanıcı sayısı rekor bir düzeye ulaştı. Instagram EMEA Bölgesi İş Geliştirme Yöneticisi Amy Cole Türkiye'deki kullanıcı sayısının 22 milyona ulaştığını duyurdu.

A+A-

Instagram'ın Türkiye kullanıcı seviyesi artık rekor bir düzeye ulaştı. Instagram EMEA Bölgesi İş Geliştirme Yöneticisi Amy Cole, Türkiye’deki kullanıcı sayısının 22 milyona ulaştığını duyurdu.

Geçtiğimiz dönemde Facebook tarafından satın alınan Instagram'ın Türkiye'deki büyümesi son hızla devam ediyor. Amy Cole tarafından yapılan açıklamaya göre uygulamanın Türkiye'deki kullanıcı sayısı 22 milyona yükseldi. Topluluğun böylesine gelişmesiyle Türkiye'deki faaliyetlerin de büyüdüğünü söyleyen Cole, Instagram reklamlarının 2015 Eylül'de işletmelere sunulduğunu da sözlerine ekledi.

Instagram'ın Türkiye'de ulaştığı kullanıcı sayılarıyla ülkemizdeki reklamverenler için önemli bir fırsat alanı oluşturuyor. 2015 yılından bu yana birçok büyük şirket reklam için Instagram'ı kullanmaya başladı.

--2432986.jpeg
Instagram'ın tüm dünya genelinde 500 milyondan fazla aktif kullanıcısı bulunuyor. Bu kullanıcıların %20'si Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunurken, biz 22 milyonla %80 içerisinde yer alıyoruz.

HABERE YORUM KAT