1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 'İnsan hayatını önemsiyoruz'
'İnsan hayatını önemsiyoruz'

'İnsan hayatını önemsiyoruz'

Kulp Belediyesi İş sağlığı ve güvenliği konusunda Çağdaş OSGB şirketiyle sözleşme imzaladı. Kulp Belediyesi Eşbaşkanları, “İnsan hayatını önemsiyoruz” dedi.

A+A-
Kulp Belediyesi ile Çağdaş OSGB şirketi arasında çalışanların iş kazası ve meslek hastalıklarına yakalanma ihtimalini ortadan kaldırma, bilimsel çalışmalar doğrultusunda güvenli bir çalışma ortamı sağlamak amacıyla İş sağlığı ve güvenliği protokolü imzalandı.
 
Diyarbakır Yenigün gazetesinin haberine göre Konuya ilişkin açıklamalarda bulundu Kulp Belediyesi Eşbaşkanları Metin Dinar ve Sadiye Süer Baran,  “İş sağlığı ve güvenliği konusunda atmış olduğumuz bu adımımız yasal zorunluluktan öte çalışanlarımızın sağlığını ve güvenliğini önemsemekle değerlendirilmeli. İnsan hayatını önemsiyoruz” dedi.
 
Kulp Belediyesi iş güvenlik uzmanı Mehmet Sıddık Kıyar ise,  “Kulp Belediyesi çalışanlarına İş sağlığı ve güvenliği eğitimi verildi. Çalışanların portör muayenesi, akciğer grafikleri, Odyometri testi, solunum fonksiyon testi, biyokimya, hemogram ve hepatit markırları yaptırıldı” diye konuştu. 

HABERE YORUM KAT