1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. İnsan eşref-i mahluktur
İnsan eşref-i mahluktur

İnsan eşref-i mahluktur

DİYARBAKIR- 2 Nisan Dünya Otizm Günü nedeniyle yapılan 'Otizm farkındalık yürüyüşü' etkinliğine katılan otizmli çocuklar Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç'ı ziyaret etti.

A+A-

Dünya Otizm Günü nedeniyle Yenişehir ilçesi Ofis semtinde yapılan yürüyüş Diyarbakır Valiliği önünde son buldu. Yürüyüşe katılanları Vali Kıraç, valilik önünde karşıladı. Otizmli çocuklarla yakından ilgilenen Vali Kıraç, Otizmle Mücadele Derneği üyelerine ve otizmli çocukların ailelerine böyle bir projeyi gerçekleştirdikleri için teşekkürlerini iletti.

Vali Kıraç, otizmli çocuklara sevgiyle yaklaşılması gerektiğini ifade ederek, “İnsan eşref-i mahluktur. İnsan yeryüzünde kaldığı sürece ilgiye sevgiye ihtiyaç duyar. Otizmli çocuklarımıza ilgiyle sevgiyle yaklaşmalıyız. Eğitim süreçlerinde de elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Devlet olarak sosyal sorumluluklarımızın bilincindeyiz. Otizm üstesinden gelinemeyecek bir sorun değil. Eğitim imkanlarımızın, özel eğitim veren kurumlarımızın ve personelimizin artmasıyla, otizmli çocuklarımız daha iyi iyileşme imkanına sahip olacak. Bu çocuklarımızın eğitim faaliyetlerinde görev alan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Kıraç'ın konuşmasının ardından söz alan Diyarbakır Otizmle Mücadele Derneği Başkanı Adnan Aydın, otizmin tek tedavi yönteminin eğitim olduğunu belirterek, otizmli çocukların yeterli eğitim almadığını söyledi.

Konuşmaların ardından Vali Kıraç, Otizmle Mücadele Derneği Başkanı Adnan Aydın, beraberindeki eğitimci ve öğrencilerle makamında bir süre görüşerek, heyetin taleplerini dinledi. Ziyaret Vali Kıraç'ın otizmli çocuklara hediye vermesiyle son buldu.


(ÜN-AKK-Y)
 

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT