1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. İnşaatta istihdam azaldı
İnşaatta istihdam azaldı

İnşaatta istihdam azaldı

TÜİK Diyarbakır Bölge Müdürlüğü'nün verilerine göre, Türkiye'de inşaat sektöründe istihdam azaldı.

A+A-
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Diyarbakır Bölge Müdürlüğünden alınan verilere göre, inşaat işgücü girdi endeksleri temmuz eylül dönemini kapsayan üçüncü döneminde İnşaat sektöründe istihdam yüzde 4,5, çalışılan saat yüzde 4,3, brüt ücret-maaş yüzde 0,8 azaldı.
 
Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat istihdam endeksi 2014 yılı III. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 4,5 oranında azaldı. Takvim etkilerinden arındırılmış inşaat istihdam endeksi ise, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 14,9 oranında azaldı.
 
Çalışılan saat yüzde 4,3 azaldı
 
Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat çalışılan saat endeksi 2014 yılı III. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 4,3 oranında azaldı. Takvim etkilerinden arındırılmış inşaat çalışılan saat endeksi ise, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 14,5 oranında azaldı.
 
Brüt ücret-maaş yüzde 0,8 azaldı
 
Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat brüt ücret-maaş endeksi 2014 yılı III. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 0,8 oranında azaldı. Takvim etkilerinden arındırılmış inşaat brüt ücret-maaş endeksi ise, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre değişmedi.

HABERE YORUM KAT