1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. İnşaat sektöründe istihdam azaldı
İnşaat sektöründe istihdam azaldı

İnşaat sektöründe istihdam azaldı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Diyarbakır Bölge Müdürlüğü verilerine göre, inşaat sektöründe istihdam yüzde 1,7 oranında azaldı.

A+A-

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Diyarbakır Bölge Müdürlüğü, 2016 yılı 1. çeyreğine dair İnşaat İşgücü Girdi Endeksleri'ni açıkladı.

Verilere göre, mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat istihdam endeksi 2016 yılı I. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 1,7 oranında azaldı. Takvim etkilerinden arındırılmış inşaat istihdam endeksi ise, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 6,7 oranında azaldı.
 
İNŞAAT SEKTÖRÜNDE ÇALIŞILAN SAAT AZALDI
 
Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat çalışılan saat endeksi 2016 yılı I. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 1,8 oranında azaldı. Takvim etkilerinden arındırılmış inşaat çalışılan saat endeksi ise, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 6,4 oranında azaldı.
 
Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat brüt ücret-maaş endeksi 2016 yılı I. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 7,6 oranında arttı. Takvim etkilerinden arındırılmış inşaat brüt ücret-maaş endeksi ise, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 15,0 oranında arttı.

(Şehmus Kızılaslan)

HABERE YORUM KAT