1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. İngiltere büyükelçisi'nden Baydemir'e ziyaret
İngiltere büyükelçisi'nden Baydemir'e ziyaret

İngiltere büyükelçisi'nden Baydemir'e ziyaret

İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi David Reddaway, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'i ziyaret etti.

A+A-

Bölgedeki ve kentteki gelişmelere ilişkin bilgi almak üzere temaslarda bulunan İngiltere Büyükelçisi David Reddaway Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'e makamında nezaket ziyaretinde bulundu. Kentin tarihsel, kültürel, siyasal ve sosyal gelişmelere ilişkin görüş alışverişinde bulunan Baydemir, kendilerini Diyarbakır'da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Baydemir,Reddaway'e Diyarbakır'ın resmedildiği bir çini hediye ederken, Reddaway de Baydemir'e Buckingham Sarayı'ndan getirdiği bir porselen armağan etti.

VALİLİĞİ DE ZİYARET ETTİ                    
Büyükelçi David Reddaway,Diyarbakır Vali Vekili Mehmet Yiğit'i de ziyaret etti.Vali Vekili Yiğit görüşmede, Büyükelçi David Reddaway'i Diyarbakır'da görmekten ve ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Kendisini makamında kabul eden Vali Vekili Mehmet Yiğit'e teşekkür eden Büyükelçi David Reddaway'i ise Diyarbakır'da bulunmaktan mutlu olduğunu ifade etti.

Samimi bir ortamda geçen ziyaretin sonunda Vali Vekili Mehmet Yiğit, İngiltere Ankara Büyükelçisi David Reddaway'e günün anısına Diyarbakır'ı simgeleyen tabak hediye etti.

HABERE YORUM KAT