1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. İngilizce eğitimi alan Diyarbakırlı öğrenciler iftarda buluştu
İngilizce eğitimi alan Diyarbakırlı öğrenciler iftarda buluştu

İngilizce eğitimi alan Diyarbakırlı öğrenciler iftarda buluştu

Diyarbakır'da Kalkınma Bakanlığı SODES ve Emniyet Genel Müdürlüğü ÇOGEP desteği ile 15 Haziran ve 15 Temmuz 2013 tarihleri arasında 200 saatlik İngilizce dil eğitimi alan 600 öğrenci, iftar yemeğinde buluştu.

A+A-

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Şube Müdürlüğü'nün Zeytindalı Restoran'da verdiği iftar yemeğine Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç, Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven ve çok sayıda davetli katıldı.

Diyarbakır'ın nüfusunun yarısından fazlasının çocuk olduğu bir şehir olduğunu ifade eden Vali Cahit Kıraç, yeni çağda tek sermayenin yetişmiş insan aklı olduğunu söyledi.

Geleceğin güvence altına alınabilmesi için yeni nesillerin gerekli ölçülerde eğitime tabi tutulması gerektiğini ifade eden Kıraç, "Artık bu çocuklarımızı gençlerimiz ülkemizin dünya standartlarına yetişmiş beyinleri haline getirmemiz halinde dünya pastasından daha çok pay alabiliriz. Dünya nüfusu ülkelerin nüfusu illerin ilçelerin nüfusu giderek artmakta ama dünya kaynakları giderek azalmaktadır. Bu kaynaklardan daha çok istifade edecek ülkeler, milletler coğrafyalar ancak çocuklarını iyi yetiştirenler olacaktır. Onun için biz Diyarbakır Valiliği olarak Diyarbakır'da yaşayan bütün gençlerimizi ilimizde hizmet eden kuruluşlarımızla birlikte bu gençlerimiz gelecekte bizim güvencemiz olabilmeleri için iyi yetiştirmekle ilgili projeler peşindeyiz." diye konuştu.

Kıraç, günümüzde başarının sadece projeli çalışmaların başarıyı yakaladığını ifade etti.

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Şube Müdürü İsmail Güneş ise Kalkınma Bakanlığı'nın desteğiyle yürütülen SODES Projesi kapsamında bölgenin geleceği olan gençleri yarınlara daha iyi hazırlamak için gayret ettiklerini dile getirdi.

Bu kapsamda İngilizce Eğitim Kampı gerçekleştirdiklerini ifade eden Güneş, "Gençlerimizin kültürel sanatsal faaliyetlerle kabiliyetlerinin geliştirmesi hem sosyalleşmesi hem de bulundukları çevre dışına çıkarak yaz tatillerini daha verimli değerlendirebilmeleri amacıyla 9. ve 10. sınıfta okuyan toplam 600 öğrenciye yönelik 15 Haziran ve 15 Temmuz tarihleri arasında 200 saatlik İngilizce dil eğitimi verilmiştir." diye konuştu.

Dil eğitimi için Fatih ve Marmara Üniversitesi kampuslarının kullanıldığını kaydeden Güneş, proje çerçevesinde dil eğitimin yanında sportif ve kültürel etkinliklerinde gerçekleştirildiğini ifade etti. Güneş, "Öğrencilerimiz İngilizce eğitimin yanında sportif etkinliklere de katıldı. Hafta sonları Topkapı Sarayı, Ayasofya Müzesi, Sultan Ahmet Camii, Yerebatan Sarnıcı, Miniatürk, Panaroma 1453 gezildi. Çanakkale ve Bursa'yı da gezerek bu tarihi yerleri de tanıma fırsatı yakaladılar." şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT