1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. İnegöl'den Sur'a 100 koltuk takımı
İnegöl'den Sur'a 100 koltuk takımı

İnegöl'den Sur'a 100 koltuk takımı

Bursa'nın İnegöl İlçesi'nde üretim yapan bir mobilya firması, Diyarbakır'ın Sur İlçesi'nde, mağdur olan ailelere verilmek üzere 4 TIR dolusu 100 koltuk takımı gönderdi.

A+A-

Fabrikanın önünde düzenlenen törende konuşan Saloni Mobilya Firması Sahibi Haluk Özbek, bölgede sorun yaşandığını ve bu sorunun yakın gelecekte devletin oradaki vatandaşlarla işbirliği yaparak çözüleceğine canı gönülden inandıklarını söyledi. Sur'daki vatandaşların çatışmalar nedeniyle evlerinin eşyalarının tahrip olduğunu kaydeden Özbek şöyle konuştu:
 
“Sağolsun devletimiz orada ev problemini en kısa sürede hallederek onları ev sahibi yapacak. Bizler de sanayiciler olarak oradaki vatandaşlarımıza hem teröre destek vermedikleri için, aynı zamanda Türk halkının paylaşma ruhunu bir kez daha ispat etmemiz için, mobilya anlamında destek vermek istedik. Türkiye'nin zenginleri, sanayicilerimizin gücü oradaki halkı çok rahat kucaklamaya müsaittir. Kardeşiz, arkadaşız”
 
Belediye Başkan Yardımcısı Alper Taban da, birlik ve beraberlik içresinde olmak gerektiğine vurgu yaparak, firmaya bu duyarlı davranışı nedeniyle teşekkür etti. Konuşmaların ardından mobilya dolu 4 TIR Sur'a uğurlandı.

HABERE YORUM KAT