1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. İnceleme heyeti bugün Kobani'ye gidecek
İnceleme heyeti bugün Kobani'ye gidecek

İnceleme heyeti bugün Kobani'ye gidecek

DİYARBAKIR- Kobani inşa iştişare toplantısında kurulan inceleme heyeti, Kobani'de inceleme ve temaslarda bulunmak üzere bugün sabah saatlerinde Suruç'a geçti.

A+A-
Önceki gün Diyarbakır'da Kobani inşa iştişare toplantısında alınan kararlar doğrultusunda kurulan inceleme heyeti, bugün sabah saatlerinde Şanlıurfa'nın Suruç ilçesine gitti.
 
Heyetin, Kobani'de inceleme ve temaslarda bulunmak üzere Mürşitpınar Sınır Kapısı'ndan bugün öğle saatlerinde geçiş yapması bekleniyor.
 
Heyette içerisinde yer alan Dr. Şeyhmus Gökalp, "Kobani'nin yeniden inşası sürecinde katkı sunmak üzere bir araya gelen geniş bir iş çevresi var. Bunu çok anlamlı ve heyecan verici buluyoruz. Bu inşa süreci için iyi bir başlangıç olabilir. Artık turistik ziyaretlerden çok pratik inşa çalışmaları yapmak gerekir. Bu bakış açısı ile Kobaniye gidiyoruz" dedi.
 
Kobani'nin yeniden inşa edilmesinde herkesi katkı yapmaya çağıran Gökalp, "Bildiğiniz üzere, Kobani halkı IŞİD çetelerine karşı çok tarihi bir direniş verdi ve halen de vermeye devam ediyor. Bu onurlu bir duruştur. Onur tüm insanlığın ortak paydasıdır. Daha önce yaptığımız çalışmalarda olduğu gibi bu çalışma da bu onura katkı sunmaya dönüktür. Kobani halkını zor günlerinde yalnız bırakmamaya dönüktür. Kobani'yi inşa etmek için kolları ivedilikle sıvamak ayrıca bir görevdir. Katkı sunan herkese teşekkür ederim" diye konuştu. 
 
(SA-YRT-Y)

HABERE YORUM KAT