1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. İnce tekerleklerle engelleri aşıyoruz
İnce tekerleklerle engelleri aşıyoruz

İnce tekerleklerle engelleri aşıyoruz

Diyarbakır Bahçeşehir Koleji öğrencileri bu yıl pedalları Otizmli çocuklar için çevirdi.

A+A-

Diyarbakır Bahçeşehir Kolejinin ikincisini düzenlediği bisiklet turunda Bahçe şehirli öğrenciler pedallarını bu yıl otizmli çocuklara destek amacıyla çevirdiler. ''İNCE TEKERLEKLERLE ENGELLERİ AŞIYORUZ'' Sloganı ile bir araya gelen Bahçeşehir koleji öğrencileri ve Diyar Otizm Merkezi öğrencileri Seyrantepe köprüsünden başlayarak tarihi Keçi Burcu surlarına kadar 8 kilometrelik zorlu etabı tamamladılar.

MANAY'DAN TEŞEKKÜR
 
Diyarbakır Bahçeşehir Koleji Müdürü Adnan MANAY;  Bahçeşehir koleji olarak akademik alanda başarılı öğrenciler yetiştirmenin yanı sıra sosyal alanda da duyarlı insanlar yetiştirmenin çabası içerisindeyiz. Öğrencilerimiz 8 kilometrelik bu zorlu yolda otizmli çocuklarla beraber pedal çevirerek onların yanında olduğunu göstermiştir.  Bu amaçta bizlere destek olan Diyarbakır Valiliğine, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Emniyet mensubu tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.
 
IŞIK' OTİZM BİR HASTALIK DEĞİL            
 
Diyar Otizm Eğitim Merkezi Müdürü Adil IŞIK; otizm bir hastalık değil farkındalıktır, otizmli çocuklarımızın sesini duyurmakta böylesi anlamlı bir etkinlik düzenledikleri için Diyar Otizm ailesi olarak tüm Bahçeşehir koleji ekibine ve Öğrencilerine teşekkür ederiz.

HABERE YORUM KAT