1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. İMO'dan seminer dizisi
İMO'dan seminer dizisi

İMO'dan seminer dizisi

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Diyarbakır Şubesi, Ekim ve Kasım ayı içinde “Depreme Dayanıklı Çelik Yapı Tasarımı”, “Mevcut Betonarme Binaların Deprem Performanslarının Belirlenmesi” ve “Betonarme Temeller, Betonarme Elemanlarda Donatı Düzenleme Kurallar

A+A-

İMO Diyarbakır Şubesi'nin, İnşaat Mühendisleri ve İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencilerine yönelik düzenlediği seminerler dizisi başlıyor. “Depreme Dayanıklı Çelik Yapı Tasarımı” konulu seminer 13 Ekim'de Dicle Üniversitesi (DÜ) İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Görevlisi Doç. Dr. S. Özgür Değertekin, “Mevcut Betonarme Binaların Deprem Performanslarının Belirlenmesi” konulu seminer de, DÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Emin Öncü tarafından İMO Şube Konferans Salonu'nda verilecek. İMO üyesi inşaat mühendisleri ve öğrencilere yönelik verilecek seminerler, 13 Ekim saat 10.00 ile 14.00 arasında yapılacak.

17 Kasım'da 'Betonarme Temeller' semineri

“Betonarme Temeller, Betonarme Elemanlarda Donatı Düzenleme Kuralları” konulu seminer, 17 Kasım 2012'de İMO Şube Konferans Salonu'nda düzenlenecek. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Zekai Celep, “Betonarme Temeller” konusunda 10.00-12.00 arasında İMO üyeleri ile öğrencileri bilgilendirecek. "Betonarme Elemanlarda Donatı Düzenleme Kuralları” konusunda ise, İTÜ Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Kadir Güler, 13.00-15.00 arasında sunum yapacak. Prof. Dr. Celep ve Prof. Dr. Güler, seminerin sonunda inşaat mühendisleri ve mühendis adaylarının sorularını yanıtlayacak.

Seminerlerde, inşaat mühendislerinin ve toplumun ihtiyaçlarını gözeterek inşaat mühendislerinin gelişimini sağlamak, bilgi birikimini artırmak ve yetkinleşmesi için zemin oluşturulması amaçlanıyor.