1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. İMO'dan DSİ, Çevre Şehircilik ve DİSKİ'ye ziyaret
İMO'dan DSİ, Çevre Şehircilik ve DİSKİ'ye ziyaret

İMO'dan DSİ, Çevre Şehircilik ve DİSKİ'ye ziyaret

İMO DSİ, DİSKİ, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne ziyaret etti.

A+A-

İMO Diyarbakır Şube Başkanı Sinan Tarı ve yönetim kurulu üyeleri, Diyarbakır Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ufuk Nurullah Bilgin, DİSKİ Genel Müdürü Selahattin Elçi ve DSİ 10. Bölge Müdürü Murat Dağdeviren’i ziyaret ederek, “yapı ve beton santralleri denetimi, Sur için alınan acele kamulaştırma kararı, öğrenci üyeler için teknik gezi ve üyelerimiz için eğitim programları” konusunda görüş alışverişinde bulundu. 


İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Diyarbakır Şubesi’nin 22. Genel Kurulu’nda seçilen yeni yönetim kurulu üyeleri, kurum ve kuruluş ziyaretlerine devam ediyor. İMO Şube Başkanı Sinan Tarı, Sekreter Üye Yusuf Yeşil, Sayman Üye Zülküf Murat Kahraman ve yönetim kurulu üyeleri Rojda Varhan, Ferhat Demir, Harun Turan ve Murat Demir, 11 Nisan’da Diyarbakır Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ufuk Nurullah Bilgin ve DİSKİ Genel Müdürü Selahattin Elçi’yi, 12 Nisan’da ise, DSİ 10. Bölge Müdürü Murat Dağdeviren’i makamında ziyaret etti.

 

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Bilgin, DİSKİ Genel Müdürü Elçi ve DSİ 10. Bölge Müdürü Dağdeviren, ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek, İMO Şube Başkanı Tarı ve yönetim kurulu üyelerine başarılar diledi. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve DSİ’ye yapılan ziyarette Tarı ve yönetim kurulu üyeleri, “yapı denetimi sistemi ve yaşanan aksaklıklar, beton santrallerinin denetimi, Bakanlar Kurulu tarafından Sur ilçesi için alanın acele kamulaştırma kararı, meslek odalarının deneyimlerinden faydalanılması, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nde ve DSİ ‘de çalışan Oda üyelerine yönelik kurs, seminer ve eğitim programlarının düzenlenmesi” konularında görüş alışverişinde bulundu. 


DİSKİ Genel Müdürlüğü’nde kentin altı yapı çalışmaları hakkında bilgi alan Tarı ve yönetim kurulu üyeleri, önerilerini aktardı.

 

HABERE YORUM KAT