1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. İMO yönetim kurulu üyeleri Diyarbakır Valisi Kıraç'ı ziyaret etti
İMO yönetim kurulu üyeleri Diyarbakır Valisi Kıraç'ı ziyaret etti

İMO yönetim kurulu üyeleri Diyarbakır Valisi Kıraç'ı ziyaret etti

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Diyarbakır Şube Başkanı Turan Kapan ve yönetim kurulu üyeleri, İzmir Valiliği'nden Diyarbakır Valiliği'ne atanan Mustafa Cahit Kıraç'ı makamında ziyaret etti.

A+A-

İMO Diyarbakır Şube Başkanı Turan Kapan, yönetim kurulu üyeleri Şahin Kaya, Ahmet Kaşan, Yusuf Yeşil, Ferhat Demir ile Şube Sekreteri Barış Çetinkaya, İzmir Valiliği'nden Diyarbakır Valiliği'ne atanan Mustafa Cahit Kıraç'ı 17 Temmuz'da makamında ziyaret etti.

Vali Kıraç'a yeni görevinde başarılar dileyen İMO Şube Başkanı Turan Kapan, Vali Kıraç'ı, İnşaat Mühendisleri Odası'nın Diyarbakır'da 5-6 Ekim'de düzenleyeceği 3. Yapı Denetimi Sempozyumu'na davet etti. TMMOB ve bağlı odaların yetki ve gelirlerinin kesilmesine ilişkin bir maddenin Meclis'te görüşülen Torba Yasa'ya eklenmesi ve bunun kabul edilmesinin gündeme geldiği ziyarette, meslek odalarının denetim safhasındaki önemine dikkat çekildi. Kentteki beton santralleri ve laboratuvarların denetiminin ne kadar önemli olduğu vurgulanan görüşmede, kentsel dönüşüm safhasına meslek odalarının dahil edilmesi ve yapı envanteri ortaya çıkarmak için yapılan çalışmalarında odaların bilgi birikiminden faydalanması talepleri dile getirildi.  

HABERE YORUM KAT